Úvod Správy Transfery Oficiálne stanovisko ŠK Slovan Bratislava

Oficiálne stanovisko ŠK Slovan Bratislava

Stanovisko klubu k aktuálnej téme.

ŠK Slovan Bratislava reaguje na medializovanú tému týkajúcu sa tzv. transfer banu (zákazu prestupov), udeleného zo strany FIFA.

V utorok priniesli viaceré médiá informáciu o tom, že transfer ban bol ´udelený na tri prestupové obdobia, a ŠK Slovan teda tri prestupové obdobia nebude môcť registrovať nových hráčov´, čo však nie je pravda. Údaj o zákaze na tri prestupové obdobia, ktorý má FIFA uvedené v systéme, totiž platí len v prípade, ak si klub nesplní svoj záväzok.

Uhradením záväzku, v tomto prípade voči bývalému hráčovi Vernonovi De Marcovi, sa transfer ban ruší. Predmetný záväzok bol už uhradený, preto Slovanu po následných legislatívnych procesoch nebude nič brániť, aby v lete či zime registroval nových hráčov.

„Predmetná suma už bola uhradená, chce to pár dní, aby nabehla na účet prijímateľa, nasledovať budú legislatívne kroky a procesy, aby bol transfer ban zrušený. Túto situáciu samozrejme netreba zľahčovať, pretože nevrhá pozitívne svetlo na klub. Na druhej strane, rád by som vyvrátil polemiky o tom, že by mala vplyv na ďalšie letné či zimné prestupové obdobie,“ vyhlásil generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.