Úvod Správy Niké liga Víťazstvo pre fanúšikov

Víťazstvo pre fanúšikov

Milan Borjan po víťazstve v Trenčíne.

V bráne miestami priam čaroval a lopty priťahoval doslova ako magnet. Milan Borjan bol v Trenčíne mužom zápasu a výrazne prispel k tretiemu jarnému víťazstvu belasých. Po stretnutí venoval tri body fanúšikom najúspešnejšieho slovenského klubu.

„Myslím si, že prvý polčas bol z našej strany dosť zlý, nehrali sme dobre. Je veľmi ťažké prejsť z prírodnej trávy na umelú a čeliť súperovi, ktorý je vedený výborným trénerom a má hráčov, ktorí na tomto povrchu vedia hrať. Prvý polčas bol náročný. Druhý sme začali lepšie, dvakrát sme skórovali a doviedli duel do víťazného konca. Som šťastný, že pokračujeme smerom k zisku titulu, potrebujeme ešte pár zápasov, aby sme sa k nemu aj matematicky priblížili,“ povedal Milan Borjan.

Kanadský reprezentant najmä v prvom polčase predviedol niekoľko kľúčových zákrokov, ktorými udržal belasých v hre. Reflexívne zasiahol na čiare pri hlavičke Kupusoviča zblízka, parádne zmaril aj strelu Bariša k žrdi či následnú hlavičku po rohu. Čisté konto, pre Borjana ôsme v Niké lige, si udržal aj po prestávke pri ďalšej koncovke Kupusoviča z bezprostrednej blízkosti.

„Dobre, teraz som podržal ja, nabudúce potiahnu ostatní, sme tím, nie individuality. Vyhrávame i prehrávame spolu, toto je to, čo nás zdobí. Víťazstvo by som venoval našim fanúšikom. Boli skvelí s Grazom aj napriek našej prehre, a prišli aj do Trenčína, za čo im ďakujeme,“ adresoval náš brankár slová smerom k belasým priaznivcom, ktorí v Trenčíne zaplnili sektor hostí.

V Trenčíne sme natiahli šnúru neporaziteľnosti v Niké lige na 16 zápasov. Načali sme ju ešte v septembri minulého roka, a naša ligová bilancia odvtedy priam vyráža dych. V rámci tejto série sme totiž až 15-krát vyhrali a len raz sme remizovali, doma 2:2 s Ružomberkom.

Na jar sme navyše v každom jednom kole navýšili náskok na čele, aktuálne vedieme Niké ligu o 14 bodov pred Žilinou. Aj preto bola v našej šatni po stretnutí veľká radosť.

Milan Borjan právom dostával gratulácie a pochvaly od spoluhráčov, všetky však otočil smerom na tím, ktorý spoločne získal tri body z ťažkého zápasu. „Ani si neviem hneď spomenúť, ktorý zákrok bol najnáročnejší, najprv si to musím pozrieť (úsmev). Dnes som bol ako magnet na loptu, bol to môj deň, zajtra zaberie niekto ďalší. Podporujeme sa navzájom a držíme spolu, čo je najpodstatnejšie,“ uzavrel 36-ročný brankár.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Guram Kašia pred zápasom s Dunajskou Stredou.
Spoznali sme pevné termíny zápasov 8. – 10. kola nadstavby Niké ligy.
Pozývame vás na zápas s DAC.

Neprehliadnite

Pozývame vás na zápas s DAC.
Pripravili sme pre vás viacero zaujímavých aktivít.
Vstupenky sú už v predaji.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.