Úvod Správy Niké liga Spokojnosť po ťažkom zápase

Spokojnosť po ťažkom zápase

Názory trénerov po zápase 21. kola Niké ligy 2023/24 AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava (0:2).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Odohrali sme ťažký zápas, s herne doma najsilnejším súperom. Trenčín vie, čo chce hrať, má rýchlych hráčov na krídlach. Prispôsobili sme tomu taktiku, keď sme v päťke vzadu chceli zavrieť krídla. Sčasti sa nám to podarilo, no domáci mali najmä v prvom polčase šance. Podržal nás Milan Borjan, ktorý podal fantastický výkon. Po druhom góle sme si duel kontrolovali, aj keď súper stále hrozil, hral aktívne s vysokým napádaním. Trenčín má výborného trénera, prakticky s nezmeneným mužstvom hrá iný futbal. Našim hráčom patrí kompliment, ako po fyzicky ťažkom a nešťastnom zápase v pohári, ktorý sme si nezaslúžili prehrať, potvrdili silu i súdržnosť tímu. Trenčín mal emóciu dostať sa do šestky, my ju musíme hľadať od zápasu k zápasu, keď chceme byť majstri. Liga totiž ešte nie je na konci, náskok máme veľký, no vo futbale i v živote sa môže stať všetko. Som spokojný s prístupom hráčov, aj my sme mali v prvom polčase šance. Prežili sme tie trenčianske vďaka Milanovi, a potom sme to zvládli skúsenosťou i kvalitou, keď som po prestávke prestriedal hráčov z lavičky, ktorí normálne hrávajú v základe. Bol to ťažký duel s výborným súperom, Trenčín je doma najnáročnejší protivník v lige.“

Peter Kleščík, dátový analytik a zástupca realizačného tímu AS Trenčín: „V prvom rade gratulujem hosťom k víťazstvu. Dnes rozhodla najmä efektivita. Podali sme kvalitný tímový výkon, súpera podržal aj brankár. Slovan bol efektívnejší než my. Pri množstve našich šancí sme dnes zlyhali v koncovke.“

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.