Úvod Správy Niké liga Belasí odskočili na čele už na 14 bodov

Belasí odskočili na čele už na 14 bodov

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 0:2.

ŠK Slovan v 21. kole Niké ligy zvíťazil v Trenčíne 2:0. Náskok na čele Niké ligy sme tak navýšili už na 14 bodov. Najbližšie nás v stredu o 17:30 čaká doma osemfinále Slovnaft Cupu s MŠK Žilina.

Belasí vyrukovali v rozostavení 3-4-3, na stopérskom poste netradične začal Filip Lichý. Vladimír Weiss st. urobil v základnej zostave šesť zmien oproti štvrtkovému duelu so Sturmom Graz.

V príjemnom počasí a dobrej atmosfére sa od úvodu hral dobrý futbal. Trenčania, motivovaní túžbou bodovať v bitke o hornú šestku, mali prvé šance. Kupusovič mieril po štandardke vedľa a následne rovnaký hráč dostal loptu do siete, avšak zakončoval z ofsajdu, takže gól neplatil. Belasým vyšla v 19. min rýchla akcia, Vojtkov center Kukučka vyboxoval. O päť minút prihral Strelec do dobrej pozície Vojtkovi, jeho strelu k bližšej žrdi zrazil obranca na roh. Po polhodine prišli v úseku pár sekúnd dve tutovky na oboch stranách. Marcelli sa zo šestnástky krásne oprel do lopty a Kukučka bol bezmocný, zachránilo ho však brvno. Po brejku hlavičkoval Kupusovič a Borjan predviedol čarovný zákrok na čiare. Záver prvého polčasu patril domácim. Kupusovičov pokus Borjan zneškodnil, a náš brankár sa predviedol aj tesne pred prestávkou. Bravúrne zmaril strelu Bariša k žrdi i hlavičku po následnom rohu.

Druhé dejstvo otvoril Tolič prienikom po pravej strane, Kukučka jeho strelu vyrazil na roh. Po následnom centri nasledovala skrumáž v šestnástke a nedovolený zákrok Kozlovského na Strelca. Tolič nariadenú penaltu s prehľadom premenil a viedli sme – 0:1. Po veľkej radosti v belasom sektore nasledovali dve trenčianske šance, Gong v oboch prípadoch mieril nad. Vladimír Weiss st. v 58. min trikrát striedal, a Kucka, jeden z čerstvých hráčov, hlavičkoval nebezpečne po rohu, Kukučka vyrazil. V 62. min mali domáci ďalšiu tutovku, Kupusovič hlavičkoval do Borjana. O štyri minúty neskôr sme pridali druhý gól. Po peknej kombinácii Barseghjana s Rodriguesom chcel Kmeť odvrátiť na brankára, nevšimol si však číhajúceho Kucku. Ten sa ujal lopty a dal ju ešte pred prázdnu bránu Rodriguesovi – 0:2. Záverečnú fázu zápasu si už belasí postrážili a tešili sa z dôležitých troch bodov.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:0)

Góly: 51. Tolič (z 11 m), 66. Rodrigues

Žltá karta: 82. Donkor (Trenčín)

Rozhodovali: Glova – Štrbo, Kuba

Návšteva: 4377 divákov

Trenčín: Kukučka – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Gajdoš (80. Derlek), Bariš, Ibrahim (80. Donkor) – Gong (87. Uchegbu), Kupusovič (72. Emeka), Soares (72. Sunday)

Slovan: Borjan – Lichý (80. Kašia), Bajrič, Wimmer – Pauschek (89. Blackman), Savvidis, Kankava, Vojtko – Tolič (59. Kucka), Strelec (59. Rodrigues), Marcelli (59. Barseghjan)

S naším odchovancom sme sa porozprávali o Taliansku, kde Strelo 2 roky pôsobil, no užili sme si aj medzinárodny juniorský turnaj DAKA Cup v Šamoríne spolu s Kucom, Tigranom a Milanom Borjanom.
Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.