Úvod Správy Hrať stále tak ako dnes v druhom polčase

Hrať stále tak ako dnes v druhom polčase

Názory trénerov po zápase 24. kola Corgoň ligy 2011/12 ŠK Slovan Bratislava – FK Senica.

Názory trénerov po zápase 24. kola Corgoň ligy 2011/12 ŠK Slovan Bratislava – FK Senica (2:2):

Vladimír Weiss (tréner Slovana): „Aj napriek tomu, že sme len remizovali, musím mužstvo pochváliť za atraktívnu a aktívnu hru predovšetkým v druhom polčase. Bol to emotívny duel, hralo sa o majstra. Ak by bolo na štadióne 10-tisíc ľudí, bol by to super futbal. Najviac sú dnes spokojní asi v Žiline, ale liga je ešte dlhá. My sme dnes stratili body a budeme to musieť dohnať práve v Žiline.
Prvýkrát na jar som spokojný s výkonom. Druhý polčas bol taký, ako by sme chceli hrať. V prvom prevládala taktika. Mrzí ma, že dostaneme góly z ničoho. Sami dostaneme súpera na koňa. Potom nás stojí veľmi veľa síl zvrátiť vývoj. Lukáš Pauschek bol včera na tréningu v poriadku, ale počas rozcvičky sa mu obnovilo zranenie. Nechceli sme riskovať, a tak sme sa desať minút pred začiatkom zápasu rozhodli pre zmenu. Verím, že keby hral, ani jeden z tých gólov by sme nedostali a boli by sme nebezpečnejší aj smerom dopredu. Na keby sa však nehrá. Cez prestávku som hráčov povzbudzoval, že to zvládneme a zvíťazíme. Dostali sme Senicu pod veľký tlak. Mali sme niekoľko stopercentných šancí plus penaltu. Žiaľ, nevyhrali sme, ale s výkonom a prístupom som spokojný. Samozrejme nie so všetkými hráčmi, lebo niektorí robia veľké individuálne chyby, za ktoré kruto platíme.
Marko Milinkovič nebol stopercentne fit, preto nehral od začiatku. Zariskovali sme však, on sám veľmi chcel nastúpiť a napokon bol mužom zápasu. Tak by som si jeho výkon predstavoval vždy.
Pred zápasom nehovorím, kto je určený na penaltu. Rozhodujeme sa podľa momentálnej situácie. Juro Halenár i Marko Milinkovič v pohári proti Senici jedenástku nepremenili, teraz sa na to necítili. Zodpovednosť na seba zobral Jirko Kladrubský, žiaľ, gól nedal.“

Stanislav Griga (tréner Senice): „Myslím si, že to bol dobrý a rušný zápas plný emócií. Chvíľu nám trvalo, kým sme sa dostali do tempa. Prvých 20 minút sme boli príliš chladní. Napriek tomu sme sa dostali do vedenia, no hneď nato sme si nešťastne dali vlastný gól. Polčas sme vyhrali, ale cez prestávku som mužstvo nabádal, že musíme byť aktívni smerom dopredu, inak nemôžeme bodovať. Treba povedať, že Slovan s príchodom Milinkoviča získal vyššiu kvalitu a zatlačil nás. My sme mali problém s prechodom do útoku, strácali sme príliš veľa ľahkých lôpt. Súper hral agresívnejšie, vyhrával osobné súboje. Mám výhrady k niektorým svojim hráčom, napríklad Divišovi a Ďuricovi. Nedá sa hrať a vyhrať na Slovane, keď sú niektorí futbalisti zbabelí. Spoliehal som sa, že Diviš sa svojou rýchlosťou presadí cez Konečného, ale prehral s ním všetky súboje. Bez útočníka sa hrať nedá. Nakoniec musíme byť spokojní s bodom.“

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.