Úvod Správy Európska liga Absolutórium pre publikum

Absolutórium pre publikum

Názory trénerov po odvete play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – SK Sturm Graz (0:1).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Z pozície trénera hodnotím zápas kladne v zmysle, že hráči robili to, čo sme od nich chceli. A síce prenášať ťažisko hry, dostať sa na kraje, z toho si vytvoriť šance. V prvom polčase sme mali tri dobré príležitosti, avšak keď nedáme gól, nemôžeme pomýšľať na obrat v dvojzápase. Ešte cez polčas som chcel mužstvo naštartovať a úvodných 10-15 minút vyššie napádať, no dostali sme hlúpy gól, z autu po dvoch pozičných chybách. Hráči si od ľudí po zápase vyslúžili potlesk. Po prehre samozrejme nemôžeme byť spokojní, no hrali sme to, na čo sme mali. Najmä za výkon z prvého polčasu sme si nezaslúžili prehrať, ak by sme tam premenili niektorú zo šancí, bol by zápas iný, takto Sturm udrel prakticky zo svojej prvej gólovej možnosti. Súper bol v dvojzápase nad naše sily, my budeme ďalej pracovať, musíme sa pozerať dopredu. Ďakujem fanúšikom, zaslúžia si absolutórium, hráči sa snažili nechať na ihrisku všetko, nie vždy to však vyjde.“

Christian Ilzer, tréner Sturmu: „Pre nás je to historický výsledok. Nemali sme to v Bratislave jednoduché, Slovan mal najmä v prvom polčase dobré šance a snažil sa ešte zvrátiť vývoj dvojzápasu. Dôležité je, že sme to zvládli a napokon sme zvíťazili v oboch dueloch. Ukázali sme našu kvalitu a vyradili sme kvalitného súpera.“

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.