Úvod Správy Európska liga Napriek šanciam sme v odvete neuspeli

Napriek šanciam sme v odvete neuspeli

ŠK Slovan Bratislava – SK Sturm Graz 0:1.

ŠK Slovan v odvete play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA podľahol Sturmu Graz 0:1. Cesta belasých v tejto európskej pohárovej súťaži sa žiaľ končí. Najbližšie nás v nedeľu o 15:00 čaká duel Niké ligy v Trenčíne.

Belasí nastúpili v rozostavení 3-4-3, do zostavy sa oproti duelu v Grazi vrátili Borjan a Wimmer. Od prvej sekundy sa začalo zostra so šancami na oboch stranách. Ako prví pohrozili hostia, Borjan bol pripravený. V 8. min mali príležitosť belasí, Rodrigues zblízka zakončil nad. Veľmi blízko k otvoreniu skóre sme boli v 24. min po peknej akcii. Kucka bol zoči-voči Jarošovi, lopta azda aj s prispením obrancu na čiare skončila na brvne. Aj v samom závere polčasu sme mohli skórovať. Barseghjan dal do stredu Strelcovi, ten však trafil len Jaroša.

Žiaľ, v úvode druhého polčasu sme inkasovali. Biereth utiekol obrane belasých a strelou k žrdi prekonal Borjana – 0:1. Nasledovali dve zmeny, Zmrhala so Strelcom nahradili Tolič a Marcelli. V 64. min sme si vypracovali šancu na vyrovnanie. Kuckovu tvrdú strelu Jaroš vyrazil pred seba, Barseghjan s Toličom dorážali, avšak nedostali loptu cez brániacich hráčov. Nasledovala tutovka Barseghjana, ani on neuspel. V 74. min hlavičkoval Kucka do bočnej siete. Belasí ani napriek snahe nevyrovnali, naopak, v nadstavenom čase ešte videl Blackman červenú kartu po tom, ako stiahol prenikajúceho hráča hostí.

ŠK Slovan Bratislava – SK Sturm Graz 0:1 (0:0) - v súčte skóre z dvojzápasu 1:5

Gól: 52. Biereth

Žlté karty: 45. Strelec, 54. Kašia - 62. Lavalée

Červená karta: 90. Blackman (Slovan)

Rozhodovali: Grinfeeld – Hassan, Yarkoni (všetci Izrael)

Návšteva: 19 870 divákov

Slovan: Borjan – Bajrič, Kašia (86. Lichý), Wimmer – Blackman, Kucka (77. Savvidis), Kankava, Zmrhal (60. Marcelli) – Barseghjan (86. Pauschek), Rodrigues, Strelec (60. Tolič)

Sturm: Jaroš – Affengruber, Wüthrich, Lavalée – Johnston, Stankovič (75. Hierländer), Schnegg – Prass (84. Camara), Kiteišvili (65. Horvat) – Böving (75. Sarkaria), Biereth (65. Wlodarczyk)

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.