Úvod Správy Európska liga Šesť a viac dôvodov, prečo sa tešiť na štvrtok

Šesť a viac dôvodov, prečo sa tešiť na štvrtok

Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?

Do veľkého európskeho večera na Tehelnom poli zostáva jeden deň. Na odvetu play-off Európskej konferenčnej ligy so Sturmom Graz zároveň zostávajú v predaji posledné voľné vstupenky. Na čo sa vo štvrtok môžeme tešiť?

1. Krásna séria na čísle 16

Šestnásty domáci európsky zápas belasých po sebe bude sledovať päťciferná kulisa. Túto šnúru sme načali ešte v lete 2022 duelom s Batumi, odvtedy prišlo na Európu vždy viac než 10 000 fanúšikov. Je teda jasné, že sa môžete tešiť na tradične skvelú domácu atmosféru na Tehelnom poli, keď popri C-sektore fandia aj ostatné tribúny, kde sa nachádzajú fanúšikovia a fanúšičky všetkých vekových generácií vrátane množstva rodín a detí. Poďme si to vo štvrtok spoločne užiť a veríme, že budete opäť dvanástym hráčom belasých.

2. Odhodlaní pobiť sa o malý zázrak

Nášmu mužstvu veľmi pomohol vydarený ligový duel s ViOnom, v ktorom sme sa vrátili na víťaznú vlnu. V hráčskej kabíne rezonuje odhodlanie pobiť sa o malý športový zázrak. Belasí sa nevzdávajú a túžia urobiť všetko pre to, aby ste vo štvrtok odchádzali domov s úsmevom na perách. Len pripomenieme, že v zmysle reglementu potrebujeme akékoľvek trojgólové víťazstvo na predĺženie, a štvorgólové a vyššie na postup. „Potrebujeme zázrak. A k nemu sú nevyhnutné všetky ingrediencie – stopercentný výkon, nasadenie, fanúšikovia i kúsok šťastia. Preto všetci veríme, že prídete na štadión a spoločne do toho pôjdeme naplno,“ hovorí náš obranca Guram Kašia.

3. Kde inde, ako na Tehelnom poli?

Ak sa rozprávame o športových zázrakoch či neskutočných drámach, tak Tehelné pole azda ani nebude lepším miestom. Spomeňte si, čo všetko sme doma zažili za posledné roky. Koľkokrát sa už-už zdalo, že budeme zdolaní, a skončí sa naša európska pohárová cesta? Často však prišli zázračné momenty, na ktoré nikdy nezabudneme. Či už otočka s Pjunikom dvomi gólmi v priebehu jednej minúty, nožničky Ramireza v nadstavenom čase play-off so Zrinjski Mostar, alebo neskutočná dráma s Olympiakosom. Aj tieto spomienky nám dodávajú nádej a energiu pred štvrtkovým večerom.

4. Špeciálna európska atmosféra

Tehelné pole sa už dnes odelo do zeleno-čiernych farieb Európskej konferenčnej ligy UEFA. Tieto zápasy prinášajú so sebou niečo špeciálne a kúzelné. Štadión je naplno rozsvietený, tribúny sú plné, vo vzduchu visí očakávanie. A do toho je tu energická zvučka Európskej konferenčnej ligy UEFA, ktorú si budete môcť vypočuť pri nástupe mužstiev na hraciu plochu.

5. Do tretice všetko dobré?

V Bratislave sme v Európe doteraz dvakrát hrali s rakúskym súperom, v oboch prípadoch to bol Rapid Viedeň. Oba zápasy sme vyhrali, aj keď sme napokon nepostúpili – 1:0 v lete 2007 v Pohári Intertoto, a 2:1 v lete 2018 v kvalifikácii Európskej ligy. Teraz nás čaká Sturm Graz s mladým kádrom a zaujímavým herným systémom. Aj keď Sturm vyniká najmä kolektívnym poňatím, nájdeme v jeho strede viaceré silné mená. Či už je to kapitán a slovinský reprezentant Jan Gorenc Stankovič, rakúsky reprezentant Alexander Prass, alebo dvaja hráči, ktorí sú na hosťovaní z Premier League. Kmeňovým hráčom Arsenalu je Mika Biereth, ktorý nám dal gól v prvom zápase, a z Liverpoolu hosťuje brankár Vítězslav Jaroš. Zvedaví budeme aj na gruzínskeho futbalistu Otara Kiteišviliho, ktorého dobre pozná náš realizačný tím i jeho krajania Guram Kašia a Jaba Kankava.

6. Aj o nás a našej silnej domácej bilancii

Ako to však býva, v prvom rade by vás malo prilákať naše mužstvo. A veríme, že práve belasí vás svojimi akciami a kvalitou strhnú a prinesú vám nezabudnuteľný futbalový večer. Na nové Tehelné pole si súperi v lige i pohárovej Európy nechodia po body či víťazstvá. Neprehrali sme tu s Lille, PAOK Solún, Besiktasom, Bazilejom či Young Boys. Veríme, že aj štvrtkový večer by sa mohol zaradiť medzi nezabudnuteľné...

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Guram Kašia pred zápasom s Dunajskou Stredou.
Spoznali sme pevné termíny zápasov 8. – 10. kola nadstavby Niké ligy.
Pozývame vás na zápas s DAC.

Neprehliadnite

Pozývame vás na zápas s DAC.
Pripravili sme pre vás viacero zaujímavých aktivít.
Vstupenky sú už v predaji.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.