Úvod Správy Tlak v druhom polčase stačil na bod

Tlak v druhom polčase stačil na bod

ŠK Slovan Bratislava remizoval v treťom jarnom vzájomnom dueli so Senicou 2:2.

ŠK Slovan Bratislava remizoval v piatkovom súboji so Senicou 2:2. Do polčasu boli o krok vpred hostia, keď sa ujali vedenia gólom Gorosita, na ktorý však rýchlo odpovedal Grendel. Do zmeny strán poslal hostí opäť do vedenia Diarrassouba a v 67. minúte uzavrel skóre gólom Smetana.

Zranených hráčov máme v kádri požehnane a aby toho nebolo dosť, v predzápasovej rozcvičke sa opätovne zranil Lukáš Pauschek, ktorého nahradil v základnej zostave Kolčák. Prvá strela do blízkosti Boleka letela z kopačky Pečalku, ktorý absolvoval prvý zápas v belasom drese. V dvanástej minúte našiel Halenár po rohovom kope hlavu Kladrubského, lopta však nemala správnu razanciu. Grendelov priamy kop o minútu neskôr našiel dobre postaveného Halenára, jeho strelu však zadáci Senice zrazili na roh. Vzruch priniesla aj štrnásta minúta, keď dlhý center sklepával pod seba Halenár, no jeho myšlienka zostala nevyužitá. Blesk z jasného neba prišiel v devätnástej minúte, keď protiútok Záhorákov zastavil žltým faulom v šestnástke Grendel a pokutový kop premenil Gorosito . Neubehli ani dve minúty a Grendel svoju chybu napravil, keď vyrovnal po štandardnej situácii na 1:1.  Od tridsiatej do štyridsiatej minúty sa hostia niekoľkokrát pokúšali ohroziť Putnockého, ten musel najťažší zákrok vytiahnuť po delovke Leala. O pár sekúnd však vbehol do šestnástky Diarrassouba, ktorý si sklepol center Leala hruďou a pohotovo prekonal Putnockého – 1:2

Do druhého polčasu nastúpili dvaja nový hráči, Grendela vystriedal Milinkovič a Kolčáka Konečný. Slovan zvýšil aktivitu, vyrovnať mohol Kladrubský po siedmich minútach, jeho strela bola prudká, no nepresná.  V päťdesiatej ôsmej minúte mal ďalšiu možnosť Halenár, sám pred Bolekom však už nemal čas presne zakončiť. O stodvadsať sekúd po akcii Halenára s Milinkovičom posadil druhý menovaný loptu na hlavu Smetanovi, ten však rovnako nenamieril presne. Vyrovnanie prišlo v šesťdesiatej siedmej minúte. Milinkovič unikol po ľavej strane, pohral sa s dvomi obrancami hostí a naservíroval loptu Smetanovi, ktorý ju dotlačil za chrbát gólmana Senice. Hostia na druhej strane pohrozili rýchlym protiútokom, k lopte sa Blackburn našťastie po centri z prava nedostal.  Prišla však situácia pred šestnástkou hostí, Milinkovič centroval do vápna, hostia následne faulovali Pečalku a rozhodca nariadil penaltu. K lopte sa postavil Kladrubský, no Bolek jeho strelu vystihol. Ďaľšie minúty priniesli úpornú snahu Slovana streliť vytúžený gól. Blízko k nemu mal Mészáros,  jeho strela tesne minula ľavú žrď, v osemdesiatej ôsmej minúte mohol rozhodnúť Smetana, opäť však mieril nad bránu. Trojbodový zásah však neprišiel, preto sa Slovan rozšiel so Senicou zmierlivo 2:2.

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 2:2 (1:2)