Úvod Správy Niké liga Dobrý kolektívny výkon

Dobrý kolektívny výkon

Názory trénerov po zápase 20. kola Niké ligy 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce (4:1).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Som rád, že sme doma potvrdili pozíciu favorita. Keď hrá prvý s posledným, je povinnosťou vyhrať, čo sme splnili a hrali sme dobre. Už vstup nám vyšiel, hrali sme rýchlo, Jaba Kankava bol výborný, rovnako Juraj Kucka s Filipom Lichým, snažili sme sa otvoriť súpera do priestorov, kde operovali Tigran Barseghjan a Gerson Rodrigues. ViOn hral po prestávke sympaticky s dvomi-tromi kontrami, dal gól. My sme dnes mali dosť šancí. Tigran Barseghjan chcel veľmi dať gól, avšak výborne prihráva, dnes pridal ďalšie dve asistencie, má ich najviac v lige, pracuje pre tím. Aj preto som ho nestriedal, pretože chcel hrať celý zápas a skórovať. Podali sme dobrý kolektívny výkon, aj po zmenách v zostave sme sa dali rýchlo dokopy zo štvrtka. Mužstvo sa do toho pustilo od úvodných minút, čo potvrdilo aj výsledkovo.

Verím, že vo štvrtok sa pri podpore z tribún pokúsime o zázrak. Nebudem rozprávať nejaké frázy, no pôjdeme za víťazstvom a s podporou fantastických ľudí určite až na doraz síl. V lige máme dobrý náskok, dostatočný, aby sme ju s našou kvalitou a pokiaľ budú hráči zdraví, vyhrali, aj s tým užším kádrom, keď máme 19 hráčov. Priorita je vyhrať ligu, máme ešte domáci pohár, a vo štvrtok pôjdeme na doraz, aby sme výkonom upútali ľudí a po zápase nám tlieskali, to je hlavné motto.

Pri Jabovi Kankavovi som sa v závere trochu zľakol. Má šrám na píšťale, nechtiac ho chytil štupľom kopačky gruzínsky protihráč, ktorý sa mu bol ospravedlniť. Jaba je našťastie okej, je tam krvavý šrám po tom, ako ho hráč prebrúsil, to sa stáva, dôležité je, že bude v poriadku.“

Michal Hipp, tréner ViOnu: „Gratulujem kolegovi a Slovanu k zaslúženému víťazstvu. V prvom polčase sme pôsobili zakríknuto až s príliš veľkým rešpektom. Variabilná hra stredovej trojice Kucka-Kankava-Lichý nám robila veľké problémy, boli sme v príliš hlbokom a pasívnom bloku. Pri snahe smerom hore prišli rýchle straty a ocitli sme sa pod veľkým tlakom. V druhom polčase sme to po prestriedaní trochu zmenili. Myslím si, že sme mali niekoľko slušných zábleskov, dali sme gól a vypracovali si jednu-dve príležitosti. Domáci si umnou hrou a individuálnou kvalitou výsledok postrážili a vyhrali zaslúžene.“

V nedeľu je na programe ligový šláger kola v Dunajskej Strede. Pozrite si všetky dôležité predzápasové info.
S naším odchovancom sme sa porozprávali o Taliansku, kde Strelo 2 roky pôsobil, no užili sme si aj medzinárodny juniorský turnaj DAKA Cup v Šamoríne spolu s Kucom, Tigranom a Milanom Borjanom.
Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.