Úvod Správy Niké liga Pekné futbalové popoludnie so štyrmi gólmi

Pekné futbalové popoludnie so štyrmi gólmi

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 4:1.

ŠK Slovan v 20. kole Niké ligy zvíťazil nad Zlatými Moravcami 4:1. Belasí zvýšili náskok na čele na 12 bodov. Najbližšie nás vo štvrtok o 21:00 čaká na Tehelnom poli odveta play-off Európskej konferenčnej ligy so Sturmom Graz.

Vladimír Weiss st. urobil v základnej zostave štyri zmeny oproti štvrtkovému duelu v Grazi. Belasí od úvodných sekúnd potvrdzovali svoje postavenie lídra a tlačili sa za gólom. Prvý strelecký pokus vyslal Kankava, spoza šestnástky mieril tesne vedľa. V 10. min to ´horelo´ pred hosťujúcou bránou, keď Barseghjan a potom ani Marcelli neprepasírovali loptu do siete. Po štvrťhodine sme sa už tešili. Rodriguesovu strelu zrazil obranca na roh. Vojtkov center preletel cez šestnástku a Kucka z prvej trafil k ľavej žrdi – 1:0. Nasledovali ďalšie šance. Barseghjan mieril po práci Lichého tesne vedľa, Marcelliho pokus z uhla Lukáč chytil. Po polhodine sme využili výnimočne otvorenú obranu hostí. Kucka našiel Barseghjana, ten z krídla dal do stredu Rodriguesovi, ktorý namieril z prvej krásne k žrdi – 2:0. V závere prvého dejstva ešte Lichý vystrelil tesne vedľa.

Obraz hry z prvého polčasu pokračoval aj po prestávke. Slovan dominoval. Bajrič v 50. min zakončil zblízka nad. O šesť minút Barseghjan prešiel po pravej strane a dal pred bránu, odkiaľ Marcelli aj s prispením teču zvýšil – 3:0. Hostia následne predviedli dve nebezpečné akcie cez svoju pravú stranu, Trnovský pri oboch podržal belasých. Belasí reagovali dvomi dobrými šancami, Strelec zblízka neuspel, a Barseghjanova krásna strela preletela tesne nad. Hostia v 72. min znížili po tom, ako Balaj hlavičkoval do odkrytej brány. Okamžite to však bolo znovu o tri góly, keď Strelec priťukol Rodriguesovi, a ten trafil k bližšej žrdi – 4:1. Záver si už belasí postrážili a tešili sa zo zaslúženého víťazstva.

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 4:1 (2:0)

Góly: 16. Kucka, 30. a 73. Rodrigues, 56. Marcelli – 72. Balaj

Žltá karta: 90. Nonikašvili (ViOn)

Rozhodovali: Dzivjak – Jánošík, Vass

Návšteva: 3168 divákov

Slovan: Trnovský – Pauschek (58. Blackman), Bajrič, Wimmer, Vojtko (87. Zmrhal) – Kankava – Kucka (78. Savvidis), Lichý – Barseghjan, Rodrigues (87. Božík), Marcelli (58. Strelec)

ViOn: Lukáč – Suľa (81. Majdan), Dramé, R. Nagy, Jinjolava – Duga (81. Hodúr), Brenkus (46. Kuzma) – Mondek (68. J. Švec), Balič (68. Nonikašvili), Mészáros - Balaj

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.