Úvod Správy Niké liga Weiss ml.: Zápas nám vyšiel na jednotku

Weiss ml.: Zápas nám vyšiel na jednotku

Vladimír Weiss ml. po víťazstve v Žiline.

Čistá emócia, spontánna radosť po góloch, spoločná oslava s fanúšikmi. Belasým vyšiel vstup do jarnej časti v Žiline ideálne a po víťazstve 4:0 odskočili najbližšiemu prenasledovateľovi na desať bodov. O úspech kolektívu sa pričinil aj kapitán Vladimír Weiss ml., ktorý strelil náš druhý gól.

„Myslím si, že zápas nám vyšiel na jednotku. Či už kolektívne, alebo z pohľadu vynikajúcich individuálnych výkonov. Takto sme si to na úvod jari predstavovali,“ povedal spokojný kapitán belasých bezprostredne po zápase.

Ak si spomínate na domáci septembrový duel so Žilinou, tak v ňom belasí približne po polhodine prešli na rozostavenie s tromi strednými obrancami. Teda na rovnaké, v akom hrajú Žilinčania. Vladimír Weiss st. dnes od začiatku zvolil práve rozostavenie 3-4-3, ktoré jednoznačne slávilo úspech.

„Naším zámerom bolo nenapádať príliš vysoko, pretože Žilina je veľmi silná na lopte. Hrali sme koncentrovane, hlavne v strede poľa tam boli výborné výkony. Vpredu David Strelec ukázal jeden špičkový výkon útočníka. Keď bude David takto hrávať a držať disciplínu, musí nastupovať v reprezentácii v každom zápase,“ ocenil Vladimír Weiss ml. dnešný prínos mladšieho spoluhráča.

Náš kapitán zvyšoval na 2:0, keď jeho penaltu síce brankár Belko vyrazil, na dorážku však už nemal nárok. „Po dlhej dobe sa mi hralo dobre. Samozrejme, nie úplne bez bolesti, na umelej tráve to nie je ideálne, no teším sa, že som odohral 70 minút a postupne sa dostávam do formy. Pri góle som mal aj šťastie, ktoré však dnes stálo pri mne,“ usmieval sa šťastný strelec.

Svoj súťažný debut dnes absolvoval Gerson Rodrigues, ktorý sa blysol asistenciou a presným zásahom. Luxemburský reprezentant za takmer polhodinu, keďže sa nadstavovalo až 13 minút, ukázal čo-to zo svojich nesporných kvalít.

Vladimír Weiss ml. zároveň za kabínu jasne dementoval dezinformácie, ktoré sa v uplynulých dňoch šírili po sociálnych sieťach. „Gersona si pamätám zo zápasu s reprezentáciou, keď hral výborne. Vieme, aké má kvality, je to výborný hráč. V médiách sa o ňom v poslednej dobe ukazovali úplné hlúposti. Dnes mi niekto posielal, že údajne došlo k nejakému nedorozumeniu medzi ním a Guramom Kašiom či trénerom. Absolútne to tak nie je. Chcem povedať, že u nás v kabíne sa prejavuje ako úplne normálny a slušný chalan. Uvedomuje si, že prišiel do veľkého klubu, akým Slovan je, a my sme tu na to, aby sme mu pomohli, nech sa adaptuje čo najlepšie a cíti sa dobre. Verím, že nám pomôže svojou kvalitou.“

Belasí hneď v úvode jari navýšili náskok na čele Niké ligy a dobre sa naladili pred náročným februárom. Do konca tohto mesiaca sú pred nami ešte dva ligové zápasy, dva duely Európskej konferenčnej ligy so Sturmom Graz a dokonca aj pohárové osemfinále opäť so Žilinou, avšak tentoraz už doma.

„Žilinu dnes v niektorých situáciách podržal vynikajúci Belko, inak by to možno skončilo aj vyšším rozdielom. Sú také zápasy, súperovi dnes nevyšlo absolútne nič z toho, čo chceli alebo mali natrénované. Naopak, náš tréner mal šťastnú ruku pri taktike či výbere hráčov, a nám vyšlo všetko. Všetci podali výborné výkony, a veľmi sa tešíme z tohto víťazstva,“ uzavrel Vladimír Weiss ml.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 2:0.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.