Úvod Správy Niké liga Dôležité víťazstvo po výbornom výkone

Dôležité víťazstvo po výbornom výkone

Názory trénerov po zápase 19. kola Niké ligy MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava (0:4).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Veľmi dôležité víťazstvo. Keď je úvodný zápas zároveň súbojom prvého s druhým, je emócia a zodpovednosť ešte väčšia. Vážim si prácu Žiliny a poznám kvalitu jej talentovaných hráčov, preto som mal prirodzený rešpekt v dobrom slova zmysle, aj v príprave sme vzhľadom na niektoré okolnosti nehrali príliš dobre. Podali sme výborný výkon. Presvedčil som sa, že keď je toto mužstvo koncentrované a dobre psychicky i takticky pripravené, tak si dovolím povedať, že v lige prakticky nemá súpera. Aj keď samozrejme prídu prehry či nešťastné zápasy. Z pohľadu na terén i súpera som robil zostavu na žilinský systém, hrali sme zrkadlo, čo je s nimi jednoduchšie než v inom systéme. Gratulujem hráčom, teším sa z výkonu i jednoznačného výsledku. Najmä vzadu sme boli disciplinovaní, a pri kvalite vpredu som veril, že si vytvoríme šance, aj keď som možno nečakal, že ich bude až toľko. Aj Žilina mala niekoľko výmen v zostave, čo sa vždy odzrkadlí, no podali sme výborný výkon. Urobili sme dobrý prvý krok v jarnej časti.

Milan Borjan šiel na kontrolu do nemocnice, bol pri vedomí a komunikoval, verím, že bude v poriadku. Toto je jediná smutná udalosť zápasu, no verím, že to nebude nič vážne."

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: „Gratulujem Slovanu i trénerovi za to, s akou presnosťou mu vyšla zvolená taktika. Neprekvapil nás spôsobom, akým u nás hral, avšak nám sa v prvom polčase nepodarilo byť v defenzíve v priestoroch, aby sme súpera pokryli. Keď dostanú takí kvalitní hráči priestor, dokážu si s ním veľmi dobre poradiť. Na druhej strane, v ofenzíve sme neboli natoľko odvážni a nenačasovali sme si správne situácie, aby sme Slovan dokázali prekvapiť. Ak urobíte v oboch fázach hry také chyby ako my, tak skúsený súper ich potrestá. Aj preto je taký rozdiel v skóre. Gratulujem Slovanu k víťazstvu, my musíme ďalej pracovať, aby sme aj v novom zložení hľadali presnosť a kvalitu. Verím, že už v nasledujúcom zápase si budeme počínať ďaleko lepšie než dnes so Slovanom.“

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 2:0.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.