Úvod Správy Transfery Belasí získali do útoku luxemburského reprezentanta Gersona Rodriguesa

Belasí získali do útoku luxemburského reprezentanta Gersona Rodriguesa

Slovan získal Gersona Rodriguesa.

ŠK Slovan Bratislava získal do svojich radov významnú ofenzívnu posilu. Belasý dres si oblečie luxemburský reprezentant Gerson Rodrigues, autor piatich gólov v poslednej kvalifikácii na majstrovstvá Európy.

Reakcia na nepravdivé správy

Vedenie belasých bolo v uplynulom období v rokovaniach s ukrajinským Dynamom Kyjev, ktorého je Rodrigues kmeňovým hráčom. 

Koncom predošlého týždňa sa v médiách objavili informácie o ukončení rokovaní zo strany Dynama Kyjev. „Táto informácia sa vôbec nezakladala na pravde. Naopak, rokovania prebiehali po celý čas veľmi korektne, za čo zástupcom Dynama Kyjev ďakujem. Aj v tomto prípade sa ukázalo, že z minulotýždňového zápasu s Dinamom v Katare vznikla oveľa väčšia kauza na Slovensku než v zahraničí. Šport by mal spájať a nie rozdeľovať, čo je aj tento prípad,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Druhou informáciou, ktorá odznela v médiách, bol údajný záujem belasých o Jakuba Hromadu, a ukončenie týchto rokovaní zo strany Slavie Praha. „Je štandardom, že udržiavame kontakt s agentmi a sledujeme trh. Jakub Hromada bol medzi našimi teoretickými možnosťami, nebol však prestupovou prioritou, skôr sme len sledovali situáciu. Na jeho poste máme totiž ďalších štyroch kvalitných hráčov. Nie je teda pravda, že patril medzi naše transferové priority, a že by sme boli v rokovaniach ďaleko tak, ako bolo prezentované,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Prichádza Gerson Rodrigues

Dres belasých si oblečie ofenzívny univerzál Gerson Rodrigues, ktorý už na Slovensku ukázal svoje nesporné kvality v drese luxemburskej reprezentácie. Rodrigues má skúsenosti zo skupinových fáz európskych pohárových súťaží, hral v Ligue 1 či v tureckej Süper Lig. Bol gólovo produktívny v poslednej kvalifikácii na majstrovstvá Európy v drese Luxemburska.

„Tešíme sa, že Gerson Rodrigues si oblečie belasý dres. Veríme, že bude kvalitatívne adekvátnou náhradou za Aleksandara Čavriča. Je fakt, že v poslednom období nemal na klubovej úrovni takú hernú prax, no sme presvedčení o jeho nespornom potenciáli i kvalite. Ukazuje ju v reprezentácii, čo sme videli aj na Slovensku. Aby sme si však boli stopercentne istí, tak Gerson Rodrigues zatiaľ prichádza na ročné hosťovanie. Vyrokovali sme opciu, ktorá je pre klub realizovateľná, čiže pokiaľ budeme mať záujem na trvalý prestup, budeme si ju môcť uplatniť, a získať Rodriguesa na ďalšie tri roky. Verím, že naša spolupráca bude úspešná,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Gerson Rodrigues sa narodil v Portugalsku, s futbalom však začínal vo Francúzsku, a prvé seniorské štarty zbieral v Luxembursku. Konkrétne v Swift Hesper, s ktorým sme sa nedávno stretli v kvalifikácii Ligy majstrov. Začiatkom roka 2018 si ho vyhliadol Šeriff Tiraspoľ, kde prispel k zisku majstrovského titulu. Nasledoval úspešný angažmán v Japonsku, kde sa Gerson stal dôležitým hráčom a zaujal európske kluby. V lete 2019 zamieril do Dynama Kyjev, kde okúsil atmosféru Európskej ligy. V sezóne 2020/21 ako stabilný člen základnej zostavy prispel k zisku ukrajinského double a pripísal si päť štartov v skupinovej fáze Ligy majstrov. Ďalšou cennou skúsenosťou bolo dvanásť štartov v Ligue 1 na hosťovaní vo francúzskom Troyes. V ročníku 2022/23 Gerson pôsobil v saudskoarabskom Al-Wehda, a naposledy nosil dres Sivassporu.

Je oporou luxemburskej reprezentácie, ktorá urobila v poslednom období výrazný výkonnostný progres, a v marci ju čaká play-off o postup na európsky šampionát. Gersonove kvality sme mohli vidieť aj v oboch kvalifikačných zápasoch so Slovenskom, keď patril k najaktívnejším hráčom na ihrisku. Celkovo má na konte 56 reprezentačných štartov a 17 gólov. V kvalifikácii na ME 2024 skóroval päťkrát.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Guram Kašia pred zápasom s Dunajskou Stredou.
Spoznali sme pevné termíny zápasov 8. – 10. kola nadstavby Niké ligy.
Pozývame vás na zápas s DAC.

Neprehliadnite

Pozývame vás na zápas s DAC.
Pripravili sme pre vás viacero zaujímavých aktivít.
Vstupenky sú už v predaji.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.