Úvod Správy Prípravné zápasy Na záver sústredenia vysoké víťazstvo

Na záver sústredenia vysoké víťazstvo

Al-Wakrah SC – ŠK Slovan Bratislava 1:4.

ŠK Slovan v prípravnom zápase na sústredení v Katare zvíťazil nad miestnym Al-Wakrah SC 4:1. O naše presné zásahy sa postarali Lukáš Pauschek, Tigran Barseghjan, mladík Rudolf Božík a Marko Tolič. Naše mužstvo zajtra cestuje späť z Dohy na Slovensko.

Belasí vyrukovali v rozostavení s tromi strednými obrancami, na krajoch operovali Pauschek s Vojtkom. Úvodná fáza patrila nášmu mužstvu, ktoré malo častejšie loptu na kopačkách, väčšie šance však neprichádzali. Al-Wakrah postupne smerom do ofenzívy pridal. Borjan predviedol dva veľmi pekné zákroky pri šanciach domácich. V 31. min však už ani on nestačil na tečovanú strelu Aliho, a belasí prehrávali. O sedem minút prišla rýchla odpoveď. Po kombinačnej akcii našiel Barseghjan na zadnej žrdi Pauscheka, ktorý trafil do odkrytej brány – 1:1.

Vladimír Weiss st. cez prestávku päťkrát striedal, slovanisti prešli na systém so štyrmi obrancami. Hneď po prestávke sme mali veľkú príležitosť. Strelcov pokus brankár vyrazil, Blackman mal pred sebou odkrytú časť brány, namieril však do bočnej siete. V 62. min Barseghjan prihral Weissovi, ten pekne prešiel cez obrancov, no zblízka prestrelil. O tri minúty však už Barseghjan šiel sám na brankára, a šikovne ho prehodil – 1:2. Nasledovali ďalšie striedania, do hry prišiel aj Valerian Gvilia, ktorý je v Slovane na skúške. V 77. min sme mohli zvýšiť, čerstvý Božík na zadnej žrdi nezakončil presne. Tretieho gólu sme sa dočkali v 86. min po neprehľadnej situácii, v ktorej sa Božík najlepšie zorientoval a pätičkou umiestnil loptu do siete - 1:3. V nadstavenom čase ešte Tolič po tom, ako obišiel brankára, uzavrel do odkrytej brány na 4:1 v náš prospech.

Al-Wakrah SC – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (1:1) - hralo sa na sústredení v Katare

Góly: 31. Ali – 38. Pauschek, 65. Barseghjan, 86. Božík, 90. Tolič

Zostava Slovana: Borjan (76. Hrdina) – Bajrič, Kašia (46. Blackman), Wimmer (76. Agbo) – Pauschek (46. Kankava), Kucka (46. Tolič), Savvidis (46. Sharani), Vojtko (46. Zmrhal) – Barseghjan (76. Gvilia), Strelec (76. Božík), Weiss (69. Lichý)

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.