Úvod Správy Prípravné zápasy V zaujímavom zápase remíza

V zaujímavom zápase remíza

Al-Rayyan SC – ŠK Slovan Bratislava 2:2.

ŠK Slovan v prípravnom zápase na sústredení v Katare remizoval s miestnym klubom Al-Rayyan SC 2:2. Belasí sa najbližšie v pondelok stretnú s Al-Wakrah SC.

Belasí začali v rozostavení 4-2-3-1, na lavičke bol pripravený gruzínsky stredopoliar Valerian Gvilia, ktorý je v klube na skúške. Od začiatku sa hralo v dobrom tempe s príležitosťami na oboch stranách. Za Al-Rayyan hrozil najmä Rodrigo, prednedávnom hráč Leedsu United. Práve Rodrigo hneď v úvode prudkou strelou preveril Trnovského, ktorý výborne zareagoval. Našou odpoveďou bola strela Barseghjana, ktorú brankár vytlačil na roh, a skrumáž po následnom centri. Po polhodine šli domáci do vedenia, keď prísnu penaltu Rodrigo premenil. Trnovský následne predviedol dva dôležité zákroky, ktorými podržal belasých. Ešte v prvom polčase musel striedať Vojtko, ktorého nahradil Blackman.

Cez prestávku prišli ďalšie zmeny a prechod na systém s tromi strednými obrancami, kam sa netradične zasunul Pauschek, na krajoch operovali Blackman a Sharani. Kucka, jeden z čerstvých hráčov, pár sekúnd po začiatku druhého polčasu vyslal dlhý pas dopredu. Weiss si zbehol po ľavej strane, zasekol si obrancu a prudkou strelou nedal brankárovi šancu – 1:1. Zakrátko Weiss pripravil dobrú pozíciu Strelcovi, brankár domácich vyrazil na roh. Ďalšiu tutovku mal zakrátko Barseghjan, mieril tesne vedľa. Aj domáci naďalej hrozili, Trnovský pridal ďalšie výborné zákroky. V 75. min ho však Mendes zaskočil, keď z hĺbky poľa poslal vysoký oblúčik a lopta sa od brvna odrazila do siete - 2:1. O päť minút bolo vyrovnané. Barseghjan tesne spoza šestnástky namieril ľavačkou prudko k bližšej žrdi a trafil to priam ideálne - 2:2. Barseghjan mohol dokonať úplný obrat, jeho parádny pokus spoza šestnástky vytlačil brankár na roh. Duel sa napokon skončil nerozhodným výsledkom.

Al-Rayyan SC – ŠK Slovan Bratislava 2:2 (1:0) - hralo sa v Katare

Góly: 32. Rodrigo (z 11 m), 75. Mendes – 46. Weiss, 80. Barseghjan

Zostava Slovana: Trnovský – Pauschek, Bajrič (46. Kašia), Wimmer, Vojtko (19. Blackman) – Lichý (46. Strelec), Kankava (46. Kucka) – Barseghjan, Tolič (72. Savvidis), Weiss (72. Zmrhal) - Sharani (75. Tolič)

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.