Poučný zápas

Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po prípravnom zápase MFK Vyškov – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Boris Kitka, asistent trénera: „Mali sme veľmi zlý začiatok zápasu. Boli sme príliš pasívni, v úvodných 25-30 minútach sme prehrávali takmer všetky súboje, po zisku lopty sme ju prakticky do piatich sekúnd stratili. Rovnako sme boli otvorení a súper nás potrestal z dvoch brejkových situácií. Mali sme tam nejaké možnosti, no prvý polčas celkovo nebol vôbec dobrý. Myslím si, že ten druhý sme už celý kontrolovali, škoda, že sme nevyužili ešte jednu-dve šance. Odohrali sme poučný zápas. Najdôležitejšie je, že sme pevne verím všetci po dnešku v poriadku. Pôvodne sme chceli prestriedať na každej pozícii, no keďže nás nebolo tak veľa, niektorí museli odohrať aj 90 minút. Sme spokojní s druhým polčasom a s tým, že hráči sú zdraví.

S Vladimírom Weissom ml. sme boli dohodnutí, že bez ohľadu na výsledok zostane na ihrisku do polčasu, čo sme naplnili. Hneď po striedaní sme sa rozprávali a čo je podstatné, tak noha drží a vyzerá dobre. Vlado potrebuje odohrať veľa takýchto duelov, veríme, že z týždňa na týždeň bude lepšie pripravený, bude sa lepšie cítiť a určite nám pomôže. Aj dnes sa snažil v mnohých momentoch pri súbojoch 1 na 1 niečo vymyslieť, získal pre nás viacero faulov a štandardných situácií. Veríme, že zostane zdravý a jeho výkonnosť bude naďalej rásť.“

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.