Úvod Správy Prípravné zápasy Na úvod prípravy remíza

Na úvod prípravy remíza

MFK Vyškov – ŠK Slovan Bratislava 2:2.

ŠK Slovan v prvom prípravnom zápase remizoval s MFK Vyškov, lídrom druhej českej ligy, 2:2. Belasí po prvom polčase prehrávali o dva góly, po prestávke vyrovnali a mohli dokonať kompletný obrat. Do hry sa vrátil kapitán Vladimír Weiss ml., ktorý odohral 45 minút.

Úvod zápasu v chladnom počasí na umelej tráve patril Vyškovu. Ten sa už v 4. min ujal vedenia po tom, ako Metsoko zblízka prekonal Trnovského – 1:0. Líder druhej českej ligy vyrukoval s vysokým napádaním a v 17. min pridal druhý gól, keď Diallo po lopte za obranu zakončil ponad Trnovského – 2:0. Belasí postupne menili rozostavenie, na ľavý kraj obrany sa presunul Wimmer, Sharani šiel dopredu, a Zmrhal na ľavé krídlo. Postupne prišli aj naše šance. Lichého tvrdú strelu pod brvno Stejskal vytlačil nad. Weissovmu priamemu kopu k ľavej žrde chýbali len milimetre. Aj Vyškov mal ešte jednu veľkú šancu, Trnovský pri nej podržal belasých.

Vladimír Weiss st. cez prestávku šesťkrát striedal, slovanisti prešli na rozostavenie s tromi strednými obrancami, kde hrali netradične Lichý i Pauschek. V 51. min sme dali kontaktný gól. Po peknej akcii Sharani zblízka na dvakrát prekoanl brankára – 2:1. Druhý polčas patril belasým. Kucka bol po hlavičke blízko k vyrovnaniu, Stejskal zachránil na bránkovej čiare. V 76. min Vojtko centroval do stredu, Barseghjan hlavičkoval, a loptu zastavilo až brvno. Dočkali sme sa v 77. min, keď Sharani udržal loptu v hre, Blackman prihral pred šestnástku Barseghjanovi, a ten prudkou strelou takmer roztrhol sieť – 2:2. O chvíľu sme mohli dokonať obrat, Sharani pred brankárom volil prihrávku, tú vyriešila obrana Vyškova. Oba tímy chceli vyhrať a v závere mali náznaky šancí na rozhodujúci gól, napokon sa však rozišli zmierlivo po nerozhodnom výsledku.

MFK Vyškov – ŠK Slovan Bratislava 2:2 (2:0) - hralo sa v Brne

Góly: 4. Metsoko, 17. Diallo - 51. Sharani, 77. Barseghjan

Vyškov: Stejskal – Štěpánek, Ilko, Metsoko, Fomba, Straalman, Lahodný, Kayondo, Sylia, Delferriere, Diallo, striedali Kamara, Červeň, Krška, Němeček, Svoboda, Moučka, Nghabo, Williams

Slovan:  I. polčas: Trnovský – Pauschek, Bajrič, Wimmer, Sharani – Savvidis, Lichý – Zmrhal, Tolič, Weiss – Strelec

II. polčas: Trnovský (74. Hrdina) – Lichý, Kašia, Pauschek (80. Božík) – Blackman, Kucka, Kankava, Vojtko – Barseghjan, Strelec (74. Agbo), Sharani

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.