Úvod Správy Prípravné zápasy Blackman: Tešil som sa naspäť

Blackman: Tešil som sa naspäť

Cesar Blackman nielen o štarte zimnej prípravy.

Nadšené zvítania sa, veľa úsmevov, zároveň tvrdá drina. Aj o tom sú úvodné dni zimnej prípravy belasých, ktorí sa znovu stretli po krátkom voľne. Cesar Blackman zažil v priebehu pár hodín prudkú zmenu počasia, no ako hovorí, na slovenskú zimu je už zvyknutý.

„Som šťastný, že som späť v Slovane, a že opäť trénujeme,“ zneli úvodné slová Cesara Blackmana, ktorý uplynulý rok uzavrel gólovo, keď sa strelecky presadil v Podbrezovej i doma s Olimpijou. „V novom roku chcem nadviazať na formu, v akej som končil jesennú časť. Počas zimy vydám zo seba to najlepšie, aby som bol na jar čo najplatnejší.“

Pre hráčov, pochádzajúcich z odlišných zemepisných šírok, môže tuhá zima, aká na Slovensku panuje v druhom januárovom týždni, predstavovať menší šok. Cesar strávil voľno v slnečnej Paname, kde teploty atakovali tridsiatku, no s adaptáciou nemal problémy.

„Prvá zima na Slovensku bola pre mňa fakt ťažká. Odvtedy som si však zvykol. Počasie je tu úplne iné než v Paname, no naozaj, nie je to pre mňa problém,“ hovorí panamský reprezentant, ktorý priblížil, ako trávil krátke voľno počas sviatkov. „Po veľmi dlhej dobe som bol doma v Paname, kde som trávil čas najmä s rodinou. Mal som viac času na veci, ktoré počas roka bežne nestíham. Boli sme v kine, na pláži, na dobrej večeri. Užil som si to.“

Pred štartom prípravy nasledoval dlhý presun späť do Bratislavy. „Let z Panamy do Amsterdamu trval asi 10 hodín. Ďalšie 2-3 hodiny zabralo čakanie na linku do Viedne. Nemávam však problém s adaptáciou po takýchto presunoch,“ vyhlásil 25-ročný obranca.

Cesar Blackman prišiel do najúspešnejšieho slovenského klubu počas uplynulého leta, veľmi rýchlo však herne i ľudsky zapadol. Preto mal pri návrate do kabíny po zimnom voľne špecifický pocit. „Cítil som sa, akoby som sa vracal domov. V lete to ešte pre mňa bolo nové, no teraz sa v Slovane cítim ako doma. Tešil som sa na spoluhráčov, na realizačný tím i ľudí naokolo.“

Belasí v stredu absolvovali prvý, nábehový, tréning. Vo štvrtok boli na programe dve tréningové jednotky. Dopoludňajšia bola kombinovaná v podobe tréningu v telocvični a intenzívnych behov na umelej tráve, popoludní si zverenci Vladimíra Weissa st. zatrénovali na umelej tráve na Pasienkoch.

„Asi žiaden hráč vám nepovie, že by miloval zimnú prípravu. Nepoviem to ani ja (úsmev). Je to najťažšia časť roka, no zároveň jedna z najdôležitejších. Potrebujeme ju. V príprave naberáme kondíciu i silu, a môžeme sa vďaka nej dostať do ešte lepšej individuálnej a potom aj tímovej formy,“ myslí si náš krajný obranca, ktorý dal v decembrovom zápase s Olimpijou svoj prvý gól v drese Slovana na Tehelnom poli. Patrične sa z neho tešil.

„Už v Podbrezovej to bol super pocit, no dať gól na Tehelnom poli, to bolo priam neopísateľné. Vnímal som to ako splnený sen. Dlhom som totiž na ten okamih čakal, a prišiel pred očami množstva fanúšikov, pričom v publiku boli aj moja manželka s dcérkou. Veľmi som sa tešil,“ uzavrel Cesar Blackman.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.