Úvod Správy Grendel v závere rozhodol o výhre Slovana

Grendel v závere rozhodol o výhre Slovana

V dohrávanom stretnutí Slovan zvíťazil nad Nitrou najtesnejším rozdielom 1:0.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v dohrávanom stretnutí prvého jarného kola na pôde Nitry 1:0. O triumfe belasých rozhodol v závere stretnutia Grendel.

V úvode zápasu sme mali okamžite po výkope šancu na úvodný gól, na center z ľavej strany sa naťahoval Smetana, k zakončeniu sa však nedostal.  V siedmej minúte mali domáci možnosť priameho kopu z ideálnej vzdialenosti, no pokus Boszoráda letel vysoko nad bránu. Hra sa odohrávala prevažne medzi šestnástkami, obe mužstvá sa snažili neurobiť fatálnu chybu. Potom prebrali na chvíľu iniciatívu naši hráči, Halenár od rohovej zastávky poslal prudký center pred Hrošša, domáci však situáciu zvládli. V 31. minúte po akcii Mészárosa centroval nebezpečne Bagayoko. Gól však visel na vlásku o dve minúty neskôr, Mészárosovu hlavičku však bravúrne zneškodnil Hroššo. Vzápätí opäť aktívneho Bagayoka zastavili domáci iba za cenu faulu, po priamom kope Konečného mal šancu Jánošík, no Hroššo bol opäť oporou pre svoj tím. V závere polčasu mohol otvoriť skóre domáci Boszorád, no strieľal nad, vo svojej druhej šanci zakončoval efektne nožničkami. Na opačnej strane opäť nebezpečne pálil Mészáros. Do kabín sa však išlo za bezgólového stavu.

Vstup do druhej polovice stretnutia sme začali veľmi nešťastne. Unikajúci Kolár si loptu spracoval hlavou, zastaviť sa ho pokúsil Had, no namiesto lopty zasiahol práve hlavu súpera a musel pod sprchy. Domáci mali vzápätí veľkú šancu na úvodný gól, závar v šestnástke však obrana belasých zvládla. V päťdesiatej ôsmej minúte nepríjemne zasiahol Bagayoka v strede ihriska Čirik a keďže už bol raz napomínaný, stav sa vyrovnal aj v počte vylúčených. Túto psychickú výhodu mohol po troch minútach zúžitkovať Kladrubský, po rohovom kope Grendela sa lopta dostala až na jeho kopačku, no sám pred Hroššom nemieril presne. Šesťdesiata siedma minúta priniesla veľkú šancu Nitry, spoza šestnástky však veľmi nepresne mieril Kroupa. O sedem minút neskôr nepríjemnú strelu domácich naša obrana zblokovala. Záverečnú pätnásťminútovku začal obrovskou šancou Halenár,  jeho strelu zrazili domáci obrancovia iba na roh. Desať minút pred koncom mohol rozhodnúť striedajúci Šebo, jeho volej letel iba tesne nad. Dve minúty pred koncom bol na hranici pokutového územia faulovaný Šebo, loptu si k realizácii priameho kopu postavil Halenár a jeho bomba skončila v sieti! Veľkú prácu pred Hroššom urobil Grendel, ktorý clonil domácemu gólmanovi vo výhľade a tečoval projektil mieriaci do nitrianskej siete. Domáci už na vyrovnanie nemali čas ani silu a tak si z Nitry odvážame dôležité tri body.

FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava  0:1 (0:0)

Gól: 89. Grendel

Žlté karty: 36. Čirik, 38. Tóth – 40. Grendel, 54. Smetana

Červené karty: 58. Čirik - 47. Had

Domáci: Nitra: L. Hroššo - Kaspřák, Harbuľák, Martin Tóth, Čirik - Šimončič - Boszorád, Seydouba Soumah, V. Gajdoš (79. Šimonek), Cleber (28. Ľ. Kolár) - Kroupa

Hostia: Putnocký – Konečný (69. Kolčák), Jánošík, Had, Bagayoko - Kladrubský, Kopúnek, Grendel (90.+  Szarka) - Halenár, Mészáros, Smetana (74. Šebo)

Rozhodovali: Samotný – Weiss, Súkeníková

Divákov: 1659

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.