Úvod Správy Niké liga Šťastný aj kvôli fanúšikom

Šťastný aj kvôli fanúšikom

Marko Tolič po víťazstve nad Dunajskou Stredou.

Belasí uzavreli kalendárny rok 2023 a zároveň jesennú časť Niké ligy veľmi pekným spôsobom. Doma zdolali Dunajskú Stredu a náskok na čele navýšili pred zimnou pauzou na 7 bodov. Výrazným spôsobom sa o to pričinil Marko Tolič, autor oboch našich presných zásahov.

„Som šťastný. Vedeli sme, aký bol tento zápas dôležitý, a to hneď z viacerých dôvodov. Po nešťastnej a nepríjemnej prehre s Olimpijou sme sa potrebovali dať dokopy a zostať silní. S Dunajskou Stredou sme hrali prakticky o dvojité body, tieto duely majú vždy svoj náboj. Teším sa, že som mužstvu pomohol dvomi gólmi, a fanúšikovia mohli odchádzať domov šťastní. Rád by som im aj touto cestou poprial pekné sviatky,“ povedal dvojnásobný šťastný strelec bezprostredne po stretnutí.

Marko Tolič v prvom polčase otvoril skóre, keď zužitkoval skvelú prácu a spätnú prihrávku od Aleksandara Čavriča. V 62. minúte vsietil rozhodujúci presný zásah po tom, ako dorazil hlavičku Juraja Kucku. Asistent rozhodcu pôvodne signalizoval ofsajd, systém VAR však potvrdil, že Marko nebol mimo hry, a po niekoľkominútovom čakaní ukázal hlavný arbiter do stredového kruhu.

Belasí tak víťazný gól oslavovali dvakrát. Marko bezprostredne po ňom so spoluhráčmi a fanúšikmi v C-sektore, a celé mužstvo ešte raz po finálnom verdikte VAR. „Úprimne, bol som prekvapený, keď rozhodca gól neuznal. Cítil som, že som bol presne na línii a teda v hre, nie v ofsajde. Neskôr mi povedali, že to bola veľmi tesná situácia. Trošku mi to pokazilo prvotnú radosť, ale vôbec nevadí (úsmev). Dôležité je, že gól platil a boli z toho tri body pre Slovan.“

Po sobotňajšej prehre Žiliny v Banskej Bystrici sa belasým otvorila šanca zvýšiť pred zimou náskok na čele. Využili ju na sto percent a najbližšiemu prenasledovateľovi odskočili na sedem bodov. A najmä, rozlúčili sa s vernými fanúšikmi víťazným spôsobom.

„Chceli sme uzavrieť rok s dobrým pocitom. Bolo by trpké, ak by sme síce zimovali prví, no nezakončili by sme to víťazne. Teraz je dôležité dobre sa pripraviť na jarnú časť. Vo futbale sa môže všetko zmeniť v priebehu pár zápasov, preto musíme zostať koncentrovaní,“ pokračoval Marko Tolič, ktorý na jeseň vsietil 10 presných zásahov – šesť v Niké lige, dva v domácom pohári a dva v európskych predkolách.

„Som rád, pokiaľ môžem tímu pomôcť gólom či prihrávkou. Verím, že budem ďalej napredovať a budem ešte platnejší. V závere mi to vyšlo veľmi dobre, tak verím, že tvrdá práca sa vracia, a ešte pomôžem mužstvu,“ uzavrel Marko Tolič.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.