Úvod Správy Európska liga Nešťastná bodka za skupinou, postup však aj tak náš

Nešťastná bodka za skupinou, postup však aj tak náš

ŠK Slovan Bratislava – NK Olimpija Ľubľana 1:2.

ŠK Slovan v záverečnom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 podľahol Olimpiji Ľubľana 1:2. Belasí obsadili v A-skupine druhé miesto so ziskom 10 bodov. Postúpili sme do jarného play-off, ktoré je na programe 15. a 22. februára. Súpera spoznáme na žrebe v pondelok.

Belasí nastúpili v rozostavení 3-4-3 a až na vykartovaného Savvidisa v rovnakej zostave ako v sobotu v Podbrezovej. Naše mužstvo malo aktívny vstup a už v úvode sa mohlo meniť skóre. Čavrič aj dostal loptu do siete, radosť však zarazil ofsajdový verdikt. Zakrátko mal dobrú šancu Barseghjan, mieril tesne vedľa. Hostia sa postupne dostávali viac do hry a v 17. min nečakane udreli. Pedro Lucas po štandardke prekonal Borjana – 0:1. Belasí sa z tohto úderu včas spamätali a o desať minút vyrovnali. Center Wimmera pridvihol obranca na zadnú žrď, kde bol Blackman, ktorý trafil krížnou strelou do siete – 1:1. O necelé tri minúty sme mohli viesť, Kašia hlavičkoval po rohu tesne nad. V závere prvého polčasu bol ešte Čavrič v dvoch dobrých pozíciách, no Pintola neprekonal.

Výrazná komplikácia prišla v úvode druhého polčasu. Borjan pri snahe vybehnúť za šestnástku fauloval unikajúceho hráča a videl červenú kartu. Do brány šiel Trnovský, ktorý žiaľ v 58. min inkasoval po strele Pedra Lucasa k ľavej žrdi – 1:2. Vladimír Weiss st. pri snahe o obrat v 67. min dvakrát striedal, namiesto Pauscheka a Strelca prišli do hry Zmrhal s Toličom. Belasí sa aj v oslabení snažili so zápasom niečo spraviť. V 80. min bol v dobrej pozícii Barseghjan, obranca jeho strelu tečoval na roh. V závere už slovanisti napriek snahe nevyrovnali a so skupinou sa rozlúčili tesnou prehrou.

ŠK Slovan Bratislava – NK Olimpija Ľubľana 1:2 (1:1)

Góly: 27. Blackman - 17. a 58. Pedro Lucas

Žlté karty: 16. Wimmer – 42. Elšnik

Červená karta: 54. Borjan

Rozhodovali: Kardesler – Tugral, Özaral (všetcin Turecko)

Návšteva: 14 387 divákov

Slovan: Borjan – Bajrič, Kašia, Wimmer (56. Trnovský) – Blackman, Kankava, Kucka, Pauschek (67. Zmrhal) – Barseghjan, Čavrič, Strelec (67. Tolič)

Olimpija: Pintol – Jorge Silva (74. Lasickas), Ratnik, Muhamedbegovič, Sualehe – Elšnik, Fadida (89. Mijailovič), Rui Pedro – Brest (74. Kasa), Pedro Lucas (83. Nukič), Motika

David Strelec nielen o zápase v Dunajskej Strede.
Vstupenky budú v predaji výhradne online.