Úvod Správy Niké liga Takto sa hrá za Slovan

Takto sa hrá za Slovan

Lukáš Pauschek oslávil 31. narodeniny víťazstvom a ´takmer-gólom´.

Belasí predviedli v Podbrezovej skvelé futbalové predstavenie. Zverenci Vladimíra Weissa st. dosiahli naše najvýraznejšie ligové víťazstvo za posledných viac než päť rokov. A navyše, šiestykrát po sebe budeme zimovať na prvom mieste.

„Myslím si, že výsledok hovorí za všetko. Čo sme si povedali v príprave a kabíne, to sme do bodky splnili na ihrisku. Hrali sme presne to, čo sme chceli. Veľmi sa teším, že to takto skončilo,“ povedal Lukáš Pauschek po skončení stretnutia.

Ako sme už naznačili v úvode, Slovan viac než päť rokov nevyhral v lige takto vysoko. Výsledkom 6:0 sme naposledy zdolali Michalovce ešte začiatkom novembra 2018. Kým minulý týždeň proti Ružomberku sme doplatili aj na nevyužité šance, v Podbrezovej sme boli najmä v prvom polčase veľmi efektívni. O víťazovi zápasu bolo rozhodnuté po úvodnej polhodine.

„Čakali sme, že Podbrezová sa bude snažiť o tlak. Smerom dopredu vydáva veľa síl a používa tam viac hráčov, o to menej ich niekedy mala vzadu. My sme tieto priestory využili cez Tigrana či Čakiho. Musím povedať, že Podbrezovčania sa snažia o moderný futbal, sú silní na lopte, pre nich je to možno aj trochu kruté. Ako som však už povedal, výsledok fakt hovorí za všetko,“ pokračoval náš odchovanec.

Lukáš Pauschek v deň zápasu oslávil svoje 31. narodeniny, a chvíľu sa zdalo, že okrem víťazstva si ako darček dá aj presný zásah. Aj my sme mu pôvodne pripísali náš gól na 1:0, keď bol po spätnej prihrávke Aleksandara Čavriča v priestore, odkiaľ lopta putovala do siete. Gól však pripísali ako vlastný Petrovi Kováčikovi, pričom ´Paušo´ ponúkol svoj pohľad na túto z diaľky neprehľadnú situáciu.

„Gól som nedal. Lopty som sa ani nedotkol, tečoval ju hráč domácich. Z diaľky to možno vyzeralo inak, no chcem, aby to bolo uvedené na pravú mieru. Škoda, že sa neujal môj volej z prvej po odrazenej lopte, šiel pekne k žrdi, no obranca zblokoval loptu na roh. Dôležitý je však výsledok.“

Belasí sa dostali na celkový počet 42 bodov, náš náskok pred druhou Žilinou je štvorbodový. Šiestykrát po sebe budeme zimovať prví. Do konca roka nás však čakajú ešte dva zápasy, oba doma – vo štvrtok s Olimpijou Ľubľana a v nedeľu s Dunajskou Stredou. Vstupenky sú v predaji online na https://ticketmedia.sk/event/264/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-2023-2024

„My sa na to nepozeráme optikou jesenného prvenstva. Ešte nás čakajú dva zápasy, ktoré chceme zvládnuť. Samozrejme sa však tešíme, že sme prví. Žilina v piatok opäť vyhrala a priblížila sa, avšak sme dosť skúsení, aby sme sa s takým tlakom popasovali. Na ihrisku sme ukázali, ako dokážeme zabojovať a ako sa hrá za Slovan,“ uzavrel Lukáš Pauschek.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.
Aktuálne vydanie zápasového bulletinu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.