Úvod Správy Niké liga Za jesenným prvenstvom vo veľkom štýle

Za jesenným prvenstvom vo veľkom štýle

FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.

ŠK Slovan v 17. kole Niké ligy zvíťazil v Podbrezovej 6:0. Belasí sa stali jesennými majstrami, pretože kolo pred koncom jesene majú pred druhou Žilinou štvorbodový náskok. Čakajú nás ešte dva domáce zápasy - vo štvrtok s Ľubaľanou a v nedeľu s Dunajskou Stredou.

Belasí nastúpili v rozostavení s tromi strednými obrancami a systéme 3-4-3, pričom naľavo netradične operovali Lukáš Pauschek a Juraj Kucka. Na výborne pripravenom trávniku a v chladnom počasí sa začalo svižne. Prvú šancu mala Podbrezová. Galčík to skúšal krížnou strelou po autovom vhadzovaní, Borjan výborne zasiahol. Zakrátko Barseghjan našiel za obranou Čavriča, ten bol sám pred Ludhom, trafil však do brankára. V 12. min belasým vyšla rýchla akcia, Blackman strieľal z dobrej pozície, no koncovka mu nevyšla. Po štvrťhodine sme sa už tešili. Čavrič z uhla dával spätnú loptu pred bránu, kde si ju pýtal pohybom Pauschek, a napokon domáci Kováčik ju nechtiac usmernil do siete - 0:1. Už o tri minúty Barseghjan vysunul oblúčikom Čavriča, a ten už tentokrát podstrelil Ludhu a zvýšil – 0:2. Belasí neustávali v aktivite. Kankavovu strelu k žrdi ešte Ludha vytlačil. V 25. min však už nemal nárok, keď Barseghjan prihral do behu Blackmanovi, a ten skóroval k bližšej žrdi – 0:3! Ani to však nebolo dosť. Neúnavného Čavriča pri prieniku do šestnástky fauloval Paraj, a nasledovala penalta. Barseghjan ju s prehľadom premenil – 0:4. Polhodina ako z ríše snov, inak sa to azda ani z nášho pohľadu opísať nedá. Domáci reagovali na priebeh trojnásobným striedaním ešte pred polčasom, belasí ich však do prestávky nepustili na dostrel Borjanovi.

Skvelý priebeh pokračoval aj po prestávke. V 51. min vysunul Kucka za obranou Čavriča, ten ustál atak obrancu, no už nie faul Ludhu pri snahe o kľučku. Nasledovala penalta, a tú Čavrič s prehľadom premenil – 0:5. O päť minút mohol Čavrič dokonať hetrik. Opäť šiel sám, vyšla mu aj kľučka, no tesne pred bránou ho zastavil brániaci hráč. Zdalo sa, že nedovolene, v tomto prípade však nasledoval kop od brány. V 77. min čerstvý Tolič hľadal za obranou Čavriča, ten si chcel obhodiť Ludhu, z tohto súboja však lepšie vyšiel brankár hostí. O minútu ďalší čerstvý hráč Sharani šiel sám na brankára, Ludha zasiahol ľavou rukou. V 84. min ešte belasí neúnavným napádaním získali loptu, Strelec ju dal Toličovi, ktorý z uhla trafil vzdialenejšiu žrď. Strelec loptu ešte sám doklepol do prázdnej brány a uzavrel náš gólostroj na konečných 6:0.

FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6 (0:4)

Góly: 18. a 51. Čavrič (druhý z 11 m), 15. Kováčik (vl.), 25. Blackman, 31. Barseghjan (z 11 m), 84. Strelec

Žlté karty: 45. Assinor – 45. Kankava

Rozhodovali: Dohál – Štrbo, Košecký

Návšteva: 1746 divákov

Podbrezová: Ludha – Grešák, Oravec, Bakaľa (65. Talakov) – Kováčik, Bajo, Paraj, Blahút (78. Špyrka) – Galčík (36. Assinor), Kuzma (36. Kabongo), Sanusi (36. Ďatko)

Slovan: Borjan – Bajrič (72. Zmrhal), Kašia, Wimmer – Blackman, Kankava, Savvidis (78. Sharani), Pauschek – Barseghjan (72. Tolič), Čavrič (78. Strelec), Kucka (82. Lichý)

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.