Úvod Správy Proti Trenčínu dvojgólová remíza

Proti Trenčínu dvojgólová remíza

V zápase 23.kola Corgoň ligy ŠK Slovan na domácom trávniku remizoval s AS Trenčín 2:2.

ŠK Slovan Bratislava si po súboji s Trenčínom pripísal bod za remízu v pomere 2:2. Skóre otváral v prvom polčase Karol Mészaros, no na jeho gól dokázal odpovedať Hlohovský. Ondřej Smetana v 76.minúte poslal domácich opäť do vedenia, no v závere vyrovnal na 2:2 Depetris.

Slovan začal aj napriek množstvu zranených aktívnejšie. Hneď v úvode sa snažil presadil Piliev, no jeho strela skončila iba na brániacom hráčovi hostí. V 14.min sa do obrovskej príležitosti dostal Ondřej Smetana po prihrávke od Mészarosa. Podarilo sa mu pohybom oklamať brankára hostí, no Kleščík stihol poslať loptu smerujúcu do odkrytej bránky do bezpečia. Z následného rohového kopu sa snažil presadiť Halenár, no jeho tvrdá strela spoza šestnástky minula priestor trenčianskej bránky. Domáci boli aj naďalej výrazne aktívnejší a už o pár minút ohrozil trenčiansku bránku ďalšou strelou Piliev. Jeho technický pokus z hranice pokutového územia tesne lízal konštrukciu svätyne hostí. V 25.min bol belasý gól opäť veľmi blízko. Juraj Halenár poslal z priameho kopu z asi dvadsaťmetrovej vzdialenosti tvrdý projektil, ktorý sa od brvna odrazil von z bránky. O päť minút neskôr sa po ľavej strane opäť snažil presadiť Piliev, avšak Voleščák bol proti. Ani ten však nestačil v 39.min na mladučkého Mészarosa, ktorý si po dlhej prihrávke spoza polovice ihriska obhodil brankára i obranu hostí a otvoril skóre - 1:0. Domáca radosť ale netrvala dlho a po podobnej situácií našiel Čögley dobre postaveného Hlohovského, ktorý sa dokázal presadiť cez Jánošíka i Bagayoka a strelou po zemi pred koncom prvého polčasu vyrovnal na 1:1.

Po zmene strán pridali na útočnej aktivite aj hostia. Putnockého azda prvý raz poriadne zamestnala delovka Salinasa z veľkej diaľky. Domáci gólman sa musel poriadne natiahnuť, aby loptu dostal mimo priestoru svojej bránky. Hra sa od polčasu vyrovnala a diváci videli viacero pološancí na oboch stranách. Trenčania boli aktívnejší, no svoj tlak na väčšie šance nepremenili. V 62.min však udreli domáci zásluhou Halenára. Líder belasej ofenzívy vybojoval loptu a jeho tvrdá strela roztriasla konštrukciu trenčianskej bránky. O niekoľko minút po nacvičenom rohovom kope strieľal Halenár opäť, no tento raz jeho rana minula bránku hostí o viac ako meter. Druhá gólová radosť domácich prišla v 76.min po Smetanovom zakončení hlavou. Halenár našiel svojho spoluhráča z rohového kopu skutočne milimetrovo a český legionár poľahky poslal svoj tím do jednogólového vedenia 2:1. O niekoľko minút sa snažili gólovo odpovedať hostia cez Štyvara, no jeho zakončenie v šestnástke Slovana bolo nepresné. V 87.minúte centroval loptu pred Putnockého Salinas a následne hlavou zakončoval Mazáň. Lopta sa odrazila od konštrukcie bránky Slovana a za Putnockého chrbát ju poľahky dopravil Depetris -2:2. Slovan sa v závere snažil zatlačiť súpera a skórovať, no domáca snaha napokon úspešná nebola

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 2:2 (1:1)

Góly: 39. Mészáros, 76. Smetana - 43. Hlohovský, 87. Depetris

Žlté karty: 22. Mészáros, 56. Kladrubský, 90. Szarka - 40. Štyvar

Domáci: Putnocký - Bagayoko, Jánošík, Had, Kolčák (90.+ Čermák) - Kopúnek, Kladrubský - Mészáros, Halenár, Piliev (77. Szarka) - Smetana (80. Konečný)

Hostia: Volešák - Holúbek, Diakite, Kleščík, Čögley (85. Depetris) – Hlohovský (68. Mazan), Štefánik (56. Diaz), Baéz, Peltier - Salinas, Štyvar

Rozhodovali: Leško - Balko, Tomčík

Divákov: 2215

Pozývame vás na oslavu 105. výročia založenia klubu.
Vstupenky na zápas so Žilinou.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.