Úvod Správy Niké liga Odhodlaný začať v januári naplno

Odhodlaný začať v januári naplno

Vladimír Weiss ml. o svojom aktuálnom zdravotnom stave.

Kapitána belasých Vladimíra Weissa ml. z dôvodu zdravotných ťažkostí už na trávniku v tomto kalendárnom roku neuvidíme. Náš kapitán chce v nadchádzajúcom období vyvinúť maximum pre doliečenie achilovky, ktorá ho už dlhšie limituje.

„S hlavným trénerom i vedením klubu sme sa dohodli, že už to do konca roka nebudeme siliť. Pokúsim sa dať dokopy tak, aby som v januári mohol na sto percent začať zimnú prípravu,“ povedal Vladimír Weiss ml.

Účastníka troch veľkých šampionátov trápia v prebiehajúcej sezóne problémy s achilovkou. Podobne ako v ostatných dvoch rokoch, aj teraz Weiss ml. vsietil naše rozhodujúce góly v prvom kole kvalifikácie Ligy majstrov. Náš kapitán dal päť z celkových ôsmich presných zásahov belasých v prvom kvalifikačnom kole v posledných troch ročníkoch, a jeho góly boli vždy tie postupové.

Odvtedy však jeho minutáž začali ovplyvňovať pretrvávajúce ťažkosti. „Trápi ma chronický zápal achilovky. Noha si ešte potrebuje oddýchnuť. Podstupujem rôzne procedúry a robím, čo sa dá, aby som sa mohol v novom roku vrátiť na ihrisko,“ pokračoval 34-ročný Bratislavčan.

Jeden z našich najskúsenejších hráčov túži po návrate do ligových duelov a rovnako túži zažiť jarnú vyraďovaciu fázu Európskej konferenčnej ligy. „Snažím sa dať dokopy, akokoľvek sa dá. Na druhej strane, nedá sa hrať futbal donekonečna v nejakom diskomforte. Preto v januári uvidíme, ako na tom budem, a čo bude ďalej. Verím, že to bude v poriadku a na jarnú časť budem k dispozícii. Zostávam pozitívne naladený.“

Vladimír Weiss ml. samozrejme sleduje výkony svojich spoluhráčov a rovnako vníma podporu zo strany fanúšikov, ktorí naňho vonkoncom nezabúdajú ani v čase, keď ich nemôže tešiť svojou hrou na ihrisku.

„Som veľmi rád, že chalanom sa darí. Ukazujú silu nášho kolektívu, o ktorej som hovoril už dávnejšie. Verím, že vyhrajú tri zostávajúce zápasy do konca roka. Od jari budem robiť všetko pre to, aby som im opäť pomohol na ihrisku. Rovnako ďakujem našim fanúšikom, ktorí ma motivujú k návratu. Na autogramiáde pred zápasom s Košicami, keď som bol kvôli zraneniu dosť psychicky dole, mi množstvo detí a našich malých fanúšikov dodalo neskutočnú energiu,“ doplnil Vladimír Weiss ml.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.
Aktuálne vydanie zápasového bulletinu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.