Úvod Správy Mládež Víťazná bodka starších dorastencov, U12 úspešná v Interlige

Víťazná bodka starších dorastencov, U12 úspešná v Interlige

Jesenná časť mládežníckych súťaží sa končí. Starší dorastenci odohrali počas víkendu posledný jesenný zápas v Michalovciach, kým mladší dorast napíše jesennú bodku v stredu doma s rovnakým súperom. V akcii bola aj belasá U12.

Starší dorastenci v záverečnom jesennom vystúpení v Michalovciach predviedli výborný výkon podložený piatimi gólmi v sieti súpera. Hetrikom sa blysol Alexej Maroš, po góle pridali Zoran Ivanics a Tomáš Balko. Zverenci Michala Suchomela prezimujú na druhom mieste so stratou jediného bodu na lídra z Trenčína.

Naši mladší žiaci vo vekovej kategórii do 12 rokov (U12) sa v nedeľu predstavili v dvoch zápasoch Interligy v Petržalke. Belasí oba zvládli, keď Petržalku zdolali 7:0 a nad Honvédom Budapešť zvíťazili 3:1. Belasá omladina sa od svojho trénera dočkala pochvaly za predvedené výkony.

Slovan U19 – I. liga starších dorastencov

14. kolo

Zemplín Michalovce – ŠK Slovan 1:5 (0:1) – Maroš 3, Ivanics, Balko (góly Slovana)

Zostava Slovana: Spišák – Spišiak, Tománek, Bezghuba (85. Kozyk), R. Slovák (81. Arnold), Denko, Nemeškürti, J. Šalkovič (70. Fronko), Balko, Maroš (70. Schmidt), Ivanics (85. Gašpar)

Michal Suchomel, tréner U19: „V poslednom zápase jesene sme podali dobré výkony a zaslúžene zvíťazili 5:1. Pochvala patrí všetkým hráčom za prevedenú hru, kreativitu v ofenzíve a reakcie po strate lopty.“

Slovan U12

Veolia Interliga U12, Petržalka

ŠK Slovan - FC Petržalka 7:0 (4:0) - Kapusta 3, Mislovič 3, Slovinec

ŠK Slovan - Honvéd Budapešť 3:1 (3:0) - Radzo, Achberger, Pračko

Zostava Slovana: Tóth, Hoššo - Valch, Samel, Slovinec, Gmuca, Radzo, Rehuš, Majer, Kapusta, Mislovič, Bergendi, Ondriš, T. Hofstädter, Achberger, Boledovič, Pračko

Andrej Kurilla, tréner U12: ,,Zápas s Petržalkou nám vyšiel podľa našich predstáv. Od začiatku sme boli silní na lopte, úspešní v herných kombináciách a dobre sme riešili situácie vo finálnej fáze. Zápas sme kontrolovali od začiatku do konca. Proti Honvédu sme odohrali veľmi ťažký zápas. V prvom polčase sme mali rýchly prechod do útoku a boli sme efektívni pri zakončení. Do druhého polčasu sme vstúpili horšie, keď bolo na súperovi vidieť veľkú snahu zabojovať ešte o vyrovnanie. Rýchlo sme inkasovali a súper mal veľmi dobrý úsek hry, v ktorom nás podržal brankár. V 2. polovici druhého polčasu sme sa opäť dokázali dostať do zápasu, skóre sa už nemenilo. Tento dvojzápas sa hral v mínusových teplotách na tenkej vrstve snehu, no nemalo to veľký vplyv na kvalitu našich výkonov. Sme radi, že sme oba zápasy zvládli.''

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.