Úvod Správy Niké liga Každá séria sa raz skončí

Každá séria sa raz skončí

Názory trénerov po zápase 16. kola Niké ligy ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok (2:2).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Pre nás bodová strata. Nemám však mužstvu čo vyčítať. Drelo, dobiehali sme stratu, pokúsili sme sa otočiť priebeh, aj polčasovými striedaniami. Netrafil som sa do zostavy, chcel som dať Marcellimu aj Malikovi šancu od začiatku. V prvom polčase sme však hore neboli ofenzívni, nebyť Čavriča, neurobili by sme takmer nič. Po prestávke to bolo oveľa lepšie. Prišli Barseghjan i Strelec, skúsenejší i kvalitnejší hráči do ofenzívy. Mali sme nie úplne vyložené šance, ale boli tam polo-šance, z akých inokedy skórujeme. Dostali sme dva lacné góly. Prvý po strate pri otváraní útoku, druhý ešte horší pri nedôraze. Ružomberok si za rozumnú taktiku asi bod zaslúžil, Ondřejovi Smetanovi ako svojmu bývalému zverencovi želám všetko dobré. Prezentoval sa defenzívnejšie, proti čomu sa ťažko presadzuje, zvlášť, keď nie ste v úplne optimálnej forme a nie takí oddýchnutí. Každá séria sa raz skončí, naša sa skončila dnes. Verím mužstvu, že keď si trošku oddýchneme, budeme úspešní v nadchádzajúcich náročných zápasoch v Podbrezovej i doma s Ľubľanou a Dunajskou Stredou. Dnešný duel mal svoju kvalitu. Niekedy sa defenzíva dobýja naozaj ťažko, nie je ľahké dostať sa do medzizón a niečo vymyslieť. V závere mal asi najväčšiu možnosť rozhodnúť Čavrič pri strele z uhla, avšak to šťastie, o ktorom nerád hovorím, sa nepriklonilo na našu stranu. Hráčov som po zápase pochválil za bojovnosť, chceli, dali do toho všetko, aj keď únava nám nepadla vhod. Niekedy je však aj bod dobrý. Či sme dnes dva body stratili alebo jeden za daného stavu získali, ukáže až čas.“

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: „Chceli sme uhrať na Slovane nejaký bod. Vedeli sme, že jediná cesta povedie z dobre organizovanej defenzívy, že súper má takú kvalitu, ktorou nás zatlačí. Otvorene priznám, že sme si to nechceli rozdať futbalom hore-dole. Naším zámerom bolo odísť s nejakým ziskom a tomu sme prispôsobili taktiku. Nemusíme si klamať, že sme asi neprispeli k ofenzívnemu zápasu. Som však pri tíme krátko a nachádzame sa v situácii, keď chceme začať bodovať a mať výsledky. Preto naším jednoznačným cieľom nebolo prísť si zahrať pekný futbal, ale uspieť a odviezť si body. Musím pochváliť chalanov, ako to oddreli a odmakali. Počas úvodných 15-20 minút sme mali strašne veľa strát po zisku loptu a dostávali sme sa pod tlak. Mali sme byť kvalitnejší a presnejší. Slovan sa pritom hrnul dopredu a nechával nám okienka, mohli sme si vytvoriť omnoho viac príležitostí. Možno by to vyzeralo z nášho pohľadu ofenzívnejšie. Druhý polčas bol iný. Slovan vyvinul ešte väčší tlak. Neudržali sme loptu vpredu a nestihli sme sa tam dopĺňať. Ešte raz však pochválim chalanov za to, ako to vzadu odpracovali. Uspeli sme vďaka dobre organizovanej defenzíve.“

Pozývame vás na sobotňajšiu oslavu 105. narodenín klubu.