Úvod Správy Mládež Belasá mládež: Dve víťazstvá nad Dunajskou Stredou

Belasá mládež: Dve víťazstvá nad Dunajskou Stredou

Belasá mládež zažila úspešný týždeň. Veľmi dobre si počínali starší dorastenci (U19), ktorí v Dunajskej Strede zvíťazili 3:1 a získali dôležité tri body. Zverenci Michala Suchomela sa vzdialili práve Dunajskej Strede a v tabuľke sú druhí s jednobodovou stratou na Trenčín.

Aj naši mladší dorastenci do 17 rokov (U17) si s DAC poradili a nasúkali mu štyri presné zásahy. Belasá U17 sa v tabuľke svojej súťaže nachádza na tretej priečke. Mladšiemu dorastu do 16 rokov (U16) domáci duel s DAC nevyšiel, prehral 0:2.

Naši starší žiaci si bez väčších ťažkostí poradili s Púchovom. Mladší žiaci mali v uplynulých dňoch nabitý zápasový program, ako sa môžete dočítať nižšie. Belasá omladina podala dobré výkony a potešila i gólmi v sieti súpera.

Prinášame vám prehľad víkendových výkonov a výsledkov našich mládežníckych výberov, pričom ku každej kategórii ponúkame aj hodnotenia jednotlivých trénerov.

Slovan U19 – I. liga starších dorastencov

13. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 1:3 (1:1) – góly Slovana Tománek, Balko, Zemko (vl.)

Zostava Slovana: Spišák – J. Šalkovič, Tománek, Marušin, R. Slovák, Denko, Nemeškürti, S. N. Murár (90. Spišiak), Ivanics (84. Fronko), Balko (90. S. Dornai), Maroš (84. Bezghuba)

Michal Suchomel, tréner U19: „Vo veľmi dobrom zápase sme zvíťazili 3:1. Hráči podali koncentrovaný výkon od začiatku zápasu až do konca, čoho odmenou nám je zaslúžené víťazstvo nad kvalitným súperom.“

Slovan U17 – I. liga mladších dorastencov

13. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 4:0 (2:0) – Canolli 2, Rúsek, Mateáš

Zostava Slovana: Malovec – Dom. Balog, Polakovič (86. Lembak), Horváth, Švec (88. Kireth), Gendiar, Holocsy (86. Kuchar), Rúsek, Mateáš, Kotúček (81. Kodhaj), Canolli (88. Lengyel)

Marián Bochnovič, tréner U17: „V zápase sme mali výborný úvod, keď sme sa už v šiestej minúte ujali vedenia. Potom sme v priebehu desiatich minút mohli pridať ďalšie dva góly. V tejto fáze sme hrali veľmi dobre a aktívne, boli sme nebezpeční smerom dopredu. Druhý gól sa nám podarilo dať ešte do polčasu Canollim. V druhom polčase sme chceli stále pokračovať v aktívnej hre, s dobrým napádaním súperovej rozohrávky a s rýchlym prechodom do útoku po zisku lopty. Prvých desať minút síce súper trochu ožil, ale efektívni sme boli my. Dobre hrajúci Mateáš dal tretí gól po peknej akcii a prihrávke Rúseka. V závere sme pridali ešte štvrtý gól, na hrote útoku dobre hrajúci Canolli, keď zblízka skóroval. Okrem jednoznačného víťazstva ma potešil výkon celého družstva a fakt, že sme si celotýždenné tréningové úsilie a pohodu preniesli do majstrovského zápasu.“

Slovan U16 – I. liga mladších dorastencov

13. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 0:2 (0:0)

Zostava Slovana: Gramblička – Richter, Šimlovič, Botka, Palider, Barnáš, L. Šalkovič (63. Pomšahár), Rajčan (77. Víg), Lukáček (68. Treplan), Danchuk (41. Toplanský), Novák

Attila Illés, tréner U16: „Zápas nám nevyšiel podľa predstáv. V útočnej fáze sme hrali veľmi zbrklo a strácali sme jednoduché lopty. V defenzíve sme prehrávali osobné súboje a nechávali sme veľa priestoru pre súpera.“

Slovan U15 – I. liga starších žiakov; skupina západ

14. kolo

ŠK Slovan – MŠK Púchov 7:0 (5:0) – Vician 2, Berko, Mich. Hacker, Šimek, Listmajer, Lisický

Zostava Slovana: Huber – Berko (53. Lukáč), Mich. Hacker, Zavora (70. Vrána), Dopirák, T. Marcelli, Šimek (53. Opanasenko), L. Hofstädter, Listmajer, Vician, Vnenčák (53. Lisický)

Patrik Lipnický, tréner U15: „Zápas sme začali aktívne a rýchlo sme sa dostali do vedenia. Naďalej sme sa snažili hrať v potrebnej intenzite a kvalite, čo sa nám celkom darilo a do polčasu sme pridali ďalšie štyri góly. Súper hrozil najmä po protiútokoch, až na pár výnimiek sme dokázali na ne správne reagovať. Druhý polčas mal podobný scenár, ale vo finálnej fáze sme už neboli patrične efektívni. Najmä v závere zápasu sme časté prečíslenia mali riešiť rozhodnejšie a kvalitnejšie."

Slovan U14 – I. liga starších žiakov; skupina západ

14. kolo

ŠK Slovan – MŠK Púchov 6:2 (3:1) – Lányi 2, Šmida 2, Sobolovský 2

Zostava Slovana: Drkusic- Bálint, Barczi (36. Tittel), Grožaj, Horka, Havel (36. Čahoj), Lányi, Ružiak (33. Ščibrány), Humolli (36. Košlik), Šmida, Halanda (36. Sobolovský)

Michal Polčic, tréner U14: „Počas celého zápasu sme hrali do hlbokého obranného bloku, proti ktorému sme sa náročnejšie presadzovali. Súper bol nebezpečný z protiútokov, do ktorých sa dostával po našich chybách a nedôraze pri bránení. Výkony našich hráčov v porovnaní s poslednými zápasmi neboli nadpriemerné, absentoval väčší pohyb bez lopty a lepšie riešenie situácií v predfinálnej fáze. Aj napriek tomu sme si dokázali vytvoriť veľké množstvo šancí, streliť góly po pekných priamočiarych akciách a zápas výsledkovo zvládnuť.“

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov; skupina západ

13. kolo

ŠK Slovan – FC ViOn 4:1 (1:1) – Stašiniak, Macháček, Rákai, Kapusta

Zostava Slovana: Maček – Zicho, Ožvold, Bečka, Marek, Rákai, Macháček, Hurban, Hromada, Murgaš, Bučurič, Stašiniak, Ryška, Hort, Hutta, Pračko, Kapusta

Tomáš Fedák, tréner U13: „Zápas proti Zlatým Moravciam, ktoré sú tento rok posilnené hráčmi z Nitry, bol za mňa jeden z najlepších, aké sme tento pol rok odohrali. Od začiatku sa hralo vo vysokom tempe. V zápase sme hrali prevažne na súperovej polovici, ten nám však hrozil rýchlymi protiútokmi, po ktorom sme aj inkasovali gól na 0:1. Následne sme po peknej akcii po krídle vyrovnali, a ukľudnili sme tak hru. Neskôr sa nám podarilo pridať ešte 3 góly. V zápase nám však chýbal kľud a rozvaha pri rozohrávke, na čom sa budeme snažiť zapracovať v ďalších zápasoch.“

Triangel Bratislava – 25. novembra:

ŠK Slovan U13 – MŠK Žilina U13 1:4 - Bučurič

ŠK Slovan U13 - Jaz GU SÜD 9:2 – Ryška 3, Hromada, Hurban, Stašiniak, Hofstädter, Rákai, Bečka

Tomáš Fedák, tréner U13: „Do zápasu so Žilinou sme išli s veľkou maródkou, a to sa preukázalo aj v predvedenej hre. Zlyhávali sme vo finálnej či predfinálnej fáze, kde sme nedokázali ohroziť súperovu bránu. Strácali sme veľa zbytočných lôpt, a nevedeli sme sa vôbec presadiť v krídelných priestoroch. Súperov hráč číslo 10 bol individuálne nadpriemerne vybavený, a robil si s našou obranou čo sa mu zachcelo. Myslím si, že strelil všetky štyri góly. Preukázala sa kvalita súpera, s samozrejme aj naše slabiny. Druhý zápas bol jednoznačný v náš prospech. Dokázali sme premieňať šance, a trestať chyby súpera.“

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov; skupina západ

13. kolo

ŠK Slovan – FC ViOn 39:2 (17:1) - T. Hofstädter 6, Achberger 6, Bergendi 5, Majer 4, Boledovič 3, Smaženka 3, Rehuš 3, Figuľa 3, Danihel 3, Tóth, Samel, Ondriš

Zostava Slovana: Hoššo, Tóth - Achberger, Bergendi, Boledovič, Danihel, Figuľa, Gmuca, T. Hofstädter, Majer, Ondriš, Rehuš, Samel, Slovinec, Smaženka, Valch

Andrej Kurilla, tréner U12: ,,Napriek výraznému víťazstvu sme neboli veľmi spokojní s našim herným prejavom. Hre chýbala vyššia intenzita a viaceré herné činnosti jednotlivca sme nerealizovali v požadovanej kvalite. Zároveň je však potrebné povedať, že sme súpera výrazne predčili po všetkých stránkach.‘‘

ŠK Slovan – MŠK Žilina 5:3 (5:1) – Achberger 2, Smaženka 2, Samel

ŠK Slovan – TSV Hartberg 2:1 (1:0) – Achberger, Smaženka

Zostava Slovana: Tóth, Hoššo - Achberger, Bergendi, Boledovič, Figuľa, Gmuca, Kičko, Majer, Ondriš, Pračko, Rehuš, Samel, Slovinec, Smaženka, Valch

Andrej Kurilla, tréner U12: ,,Máme za sebou 2 zápasy proti veľmi kvalitným súperom. So Žilinou sme boli v 1. polčase výrazne aktívnejší než súper. V útočnej fáze hry sme boli veľmi efektívni. Herný prejav zniesol prísne kritéria. To nám paradoxne ublížilo v 2. polčase, do ktorého súper vstúpil v úplne inom nadstavení a práve on pôsobil veľmi aktívnym dojmom. My sme hrali viac reaktívne a nedokázali sme nadviazať na výkon z 1. polčasu. Proti Hartbergu sme boli veľmi dobrí na lopte, dokázali sme držať loptu v dlhších úsekoch hry. Túto prevahu v držaní lopty sme však nedokázali dostatočne využívať smerom k zakončeniu našich útokov. Sme radi, že nás oba zápasy donútili ísť na hranu aktuálnej výkonnosti."

majstrovský zápas

MŠK Púchov U13 – Slovan U12 4:5 (2:4) – Pračko 3, Boledovič, Achberger

Andrej Kurilla, tréner U12: ,,Veľmi dobrý zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý sa celý čas snažil hrať futbal. Boli sme lepší v herných činnostiach jednotlivca aj v kreativite v útočnej fáze hry. Presadzovali sme sa najmä po herných kombináciách v krajných vertikálach. V zápase sme hráčom dali priestor na pre nich netypických postoch. Individuálne herné výkony aj herný výkon družstva boli veľmi dobré. Veľká pochvala aj smerom k súperovi, ktorý dokázal reagovať na náš spôsob hry aj zmenou taktiky, čo je v tejto vekovej kategórii ojedinelé.’‘

MŠK Púchov U12 – ŠK Slovan U12+U11 0:17 (0:5) – Smaženka 5, Kmotrík 3, Kičko 3, Slovinec 3, Gmuca 2, Tóth

Ondrej Trnovský, vedúci tímu U11: ,,V tomto zápase sme hráčov U12 doplnili hráčmi z U11. Od úvodu bola iniciatíva na našej strane, ale súper sa nevzdával ľahko. Podržal ho pri množstve šancí viacerými kvalitnými zákrokmi brankár. Naši hráči dominovali vo všetkých herných činnostiach jednotlivca. Súper si nevedel poradiť s naším zakladaním útoku, keďže sme umne obmieňali varianty zakladania. Naproti tomu mal súper veľké ťažkosti so zakladaním, nakoľko naši hráči veľmi dobre reagovali na pohyb súpera a výborne napádali. Predviedli sme viacero pekných individuálnych ako aj kombinačných akcií. Súper hrozil po nakopávaných loptách a zo štandardiek, ale tak obrana, ako aj brankári podržali tím. Napriek jednoznačnému výsledku mal zápas solídnu kvalitu a museli sme celý zápas hrať vo vysokom tempe.‘‘

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.