Úvod Správy Niké liga Dôležité víťazstvo

Dôležité víťazstvo

Juraj Kucka po zápase v Michalovciach.

Belasí v Michalovciach zaznamenali desiate ligové víťazstvo v rade a z východu si vezú dôležité tri body. K úspešnému výsledku prispel aj Juraj Kucka, ktorý krásnou strelou zvyšoval na 2:0 v náš prospech.

Na východe to však pre belasých najmä spočiatku nebolo jednoduché. Na náročnom teréne sa chvíľu dostávali do tempa, pričom pri strelách aktívneho Danka ich podržal brankár Martin Trnovský. Naše mužstvo si však postupne začalo vytvárať šance a tesne pred prestávkou rozhodlo.

„Na ťažkom teréne sme sa trošku dlhšie rozbiehali, robili sme veľa chýb. Po dvoch góloch sme sa upokojili. Aj začiatok druhého polčasu bol super, ku koncu sme sa však nevyhli nepresnostiam. Ale máme dôležité tri body, nehralo sa tu jednoducho. Tešíme sa z ďalšieho víťazstva,“ povedal Juraj Kucka. 

Slovenský reprezentant po tom, ako počas asociačného termínu krásne skóroval proti Islandu, zostal na gólovej vlne aj po návrate do klubu. Po priťuknutí od Tigrana Barseghjana trafil krásne oblúčikom od pravej žrde do siete. Mimochodom, v Michalovciach skóroval aj v minulej sezóne, vtedy to bolo hlavou.

„Ja už som urobil to najmenej...Chalani predviedli ukážkovú akciu na 1-2 dotyky, Tigran mi priťukol loptu. Spracoval som si ju a vystrelil som. Myslím si, že brankár sa jej dotkol, no našťastie, padlo to do siete,“ vyhlásil Kuco.

Belasí si držia 6-bodový náskok na čele Niké ligy, do konca jesennej časti zostávajú ešte tri kolá. Teraz sa naše mužstvo vráti späť do Bratislavy, a už v utorok cestujeme na Faerské ostrovy.

„Po víťazstve sa bude samozrejme lepšie cestovať. Treba udržať túto dobrú sériu a pozerať sa dopredu. Sme nastavení tak, aby sme vyhrali aj ďalšie zápasy,“ uzavrel Juraj Kucka.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.
Aktuálne vydanie zápasového bulletinu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.