Úvod Správy Juniori Juniori neuspeli v bratislavskom derby

Juniori neuspeli v bratislavskom derby

FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 5:1.

Juniorka ŠK Slovan Bratislava v 17. kole II. ligy prehrala v Petržalke 1:5. Belasí nestačili na súpera, ktorý hrá v dobrej forme, a jesennú časť sezóny uzavreli bez bodového zisku.

Petržalka, ktorá bude zimovať na treťom mieste, hneď v úvode potvrdila svoju aktuálnu formu. Belasí po štvrťhodine prehrávali o dva góly a už v tej chvíli bolo jasné, že to pre nich na štadióne v Ovsišti bude veľmi ťažké. Po prestávke síce Samuel Habodasz z penalty znížil, k zdramatizovaniu stretnutia však už neprišlo. Naopak, domáci Lukáš Gašparovič svojím štvrtým gólom upravil na konečných 1:5 z nášho pohľadu.

Belasí budú zimovať so ziskom 19 bodov a skóre 20:31. V aktuálnej tabuľke im patrí dvanáste miesto, trinásty Trebišov, ktorý získal o bod menej, má však ešte jednu dohrávku k dobru.

„Mali sme zlý vstup do zápasu, keď sme opäť nezvládli dve štandardné situácie, z ktorých sa domáci ujali vedenia. Žiaľ, dopomohli sme im naším nedôrazom, aj keď sme tiež mali náznaky smerom dopredu. Nedotiahli sme ich však do gólov. Petržalka hneď po prestávke znovu skórovala, nám sa po penalte Habodasza podarilo znížiť. Nemali sme dostatok síl urobiť v tomto zápase viac. Domáci vyhrali úplne zaslúžene, my musíme v takomto zápase urobiť pre úspech viac. Potrebujeme viac agresivity a ochoty, čo nám v tomto stretnutí určite chýbalo,“ povedal tréner belasých Vladimír Gála.

FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 5:1 (3:0)

Góly: 15., 37., 47. a 70. Gašparovič (druhý z 11 m), 5. Konan – 54. Habodasz (z 11 m)

Žlté karty: 52. Oršula, 86. Nombil – 10. Rigo, 37. Mikoláš, 86. Mičák

Červená karta: 76. Mišovič (Slovan)

Rozhodovali: Vaňo – Poruban, Lauer

Návšteva: 603 divákov

Petržalka: Halouska – Oršula, Kelembet, Konan, Oduko, Nombil, Privrel (65. Halo), Gašparovič (80. Minka), Danek, Sliacky (63. Kachnič), Babovič (80. Čiernik)

Slovan: Mikoláš – Mičák, Habodasz, D. Murár, Tóth – Hornyák (60. Marušin), Rigo (82. Balko) – Mišovič, Božík (87. Benko), Kušnír (82. S. N. Murár) – Isaac (60. Ivanics)

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.