Úvod Správy Slovnaft Cup Každé čisté konto poteší

Každé čisté konto poteší

Martin Trnovský v Galante vychytal čisté konto.

Belasí v Galante nepripustili drámu a súpera z tretej ligy zdolali rozdielom triedy. Martin Trnovský musel riešiť prakticky len jednu vážnejšiu situáciu, počínal si však pri nej výborne a vychytal čisté konto. Po stretnutí sa poďakoval našim fanúšikom za podporu.

Na prvý gól sme si museli počkať niečo vyše polhodiny, hneď v úvode druhého polčasu sme však definitívne rozhodli. Hráči sa museli vyrovnať s náročným terénom, na ktorom lopta poskakovala, ako i silným nárazovým vetrom.

„Pohárové zápasy sú vždy niečím zvláštne. Na prvý pohľad sa možno zdajú jednoduché, no nikdy to tak úplne nie je. Aj v tomto ročníku sa udiali prekvapenia. Ihrisko i počasie to trochu ovplyvňovali, na tieto veci sa však nemôžeme vyhovárať. Išli sme za tým, čo sme chceli, a plnili sme úlohy od trénera. Som rád, že sme to zvládli. Ako brankára ma teší nula, síce som nemal toľko roboty, no každé čisté konto poteší,“ povedal Martin Trnovský.

Ako to tradične v nielen v domácom pohári býva, tak kam príde Slovan, tam sa koná futbalový sviatok. V Galante prišlo na štadión 2150 divákov a hralo sa v peknej, obojstranne prajnej atmosfére. Najmä miestne deti či nádejní futbalisti si pýtali spoločné fotografie či podpisy od našich hráčov, ktorí im radi vyhoveli. V hľadisku bolo počuť tristo slovanistov a slovanistiek, pričom nesmela chýbať spoločná ďakovačka.

„Fantázia...Aj za mužstvo ďakujem fanúšikom, že prišli v takomto hojnom počte. Ich podporu sme cítili od začiatku zápasu až do konca,“ rozplýval sa náš brankár.

Martin Trnovský nemal veľa zákrokov, v druhom polčase však predviedol svoje kvality. Striedajúci hráč domácich Roland Kočík unikol po pravej strane, zblízka zvolil krížnu strelu, ktorú náš brankár bravúrne vystihol. „Po celom zápase, keď som prakticky nemal prácu, to bol náročný moment. Teším sa, že som takto pomohol tímu. Bolo fakt chladno, mal som na sebe tri vrstvy oblečenia, aby som nezamrzol (úsmev). Snažil som sa byť pripravený, práve pre takéto momenty. Ďakujem trénerovi za šancu,“ dodal náš odchovanec.

Po splnení pohárovej povinnosti je pred nami záverečný blok jesennej časti, ktorá sa skončí takmer presne o mesiac. V Niké lige nás čakajú záverečné štyri jesenné zápasy, postupne v Michalovciach, doma s Ružomberkom, v Podbrezovej a doma s Dunajskou Stredou. V Európskej konferenčnej lige sa predstavíme na Faerských ostrovoch proti Klaksvíku a bodku za skupinovou fázou napíšeme na Tehelnom poli s Olimpijou Ľubľana.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.