Úvod Správy Reprezentácia Kuco v postupovom zápase s gólom i asistenciou

Kuco v postupovom zápase s gólom i asistenciou

V akcii boli aj ďalší naši reprezentanti.

V úvode asociačného termínu boli v akcii viacerí naši reprezentanti. Juraj Kucka v kvalifikačnom zápase Slovensko - Island presnou hlavičkou po centri z rohu vyrovnával na 1:1, a v druhom polčase pripravil pekným pasom gólovú pozíciu pre Lukáša Haraslína. Kuco odohral plných 90 minút a prispel k postupu Slovenska na ME 2024, kde by mohol zažiť svoj štvrtý veľký šampionát. David Strelec bol pripravený na lavičke náhradníkov.

Guram Kašia viedol Gruzíncov v kvalifkačnom stretnutí so Škótskom s kapitánskou páskou. Náš obranca odohral plnú minutáž, Gruzínci doma vybojovali cennú remízu 2:2.

Cesar Blackman zasiahol do zápasu CONCACAF Ligy národov v Kostarike. Panama vyhrala v Kostarike hladko 3:0, Blackman naskočil do hry ako striedajúci hráč v 67. minúte.

V akcii boli aj naši mladíci. Nino Marcelli Maximilián Marko nastúpili v základnej zostave slovenskej reprezentácie do 19 rokov v súboji kvalifikačného turnaja ME s Kosovom. Nino Marcelli odohral celý zápas, Maximilián Marko absolvoval 71 minút. Ďalší slovanista Alexej Maroš bol pripravený na lavičke náhradníkov. Slováci remizovali s Kosovom 1:1.