Úvod Správy Niké liga Šesť zaujímavostí z posledného zápasu

Šesť zaujímavostí z posledného zápasu

Čo ešte priniesol zápas so Skalicou?

Počas reprezentačnej prestávky sme pre vás pripravili ešte jeden návrat k poslednému ligovému zápasu so Skalicou. Tentokrát rečou rôznych zaujímavostí, ktoré ste si možno na prvý pohľad nevšimli, a ktoré tento duel priniesol.

1. Víťazná šnúra na čísle deväť

Začínala sa chvieť, no vydržala. Hovoríme o víťaznej šnúre belasých v Niké lige, ktorá v nedeľu poskočila na deväť zápasov. Začala sa ešte 24. septembra domácim triumfom 2:0 nad Žilinou. Doteraz najneskorší rozhodujúci gól sme počas nej dali v 76. minúte (v derby v Trnave), teraz sme súpera zlomili v 84. minúte.

2. Vyrovnanie série spred dvoch rokov

Slovanisti vyrovnali vlastnú víťaznú sériu spred dvoch rokov. Zverenci Vladimíra Weissa st. na jeseň 2021 tiež zaznamenali deväť triumfov po sebe (vrátane kontumácie v Trnave). Zaujímavé je, že túto šnúru belasí načali v podobnom dátume ako tú aktuálnu – konkrétne 25. septembra 2021 v Senici (3:0). Predtým sme ešte dlhšiu sériu zaznamenali len v sezóne 2018/19, keď sme sa vracali na Tehelné pole – 11 víťazstiev v rade.

3. Prvá červená karta v lige na novom Tehelnom poli

Belasí dohrávali so Skalicou od 57. minúty v početnom oslabení po červenej karte pre Marka Toliča. Bolo ta vôbec prvá červená karta, ktorú naše mužstvo videlo v ligových zápasoch na novom Tehelnom poli. Doteraz naposledy sme v Bratislave dohrávali v oslabení 27. augusta 2017, keď bol v zápase s Podbrezovou vylúčený obranca Milan Rundič. Bolo to však za stavu 3:1 v náš prospech, napokon sme aj o desiatich pridali ešte gól a vyhrali sme 4:1.

4. Pauschek na netradičnom poste

Krátko po vylúčení zrealizoval Vladimír Weiss st. dvojnásobné striedanie, keď Lucasa Lovata a Davida Strelca nahradili Jaromír Zmrhal a Cesar Blackman. Nasledovala zmena rozostavenia na 5-3-1, so Zmrhalom a Blackmanom na krajoch, Kuckom a Kankavom v strede, Barseghjanom stiahnutým nižšie a Čavričom na hrote. Do stopérskej trojice sa zasunul Lukáš Pauschek, čím len potvrdil svoju univerzálnosť. Náš odchovanec totiž už v belasom alternoval na ľavom kraji obrany, v strede poľa na šestke a teraz aj v strede obrany.

5. Aj siedmy zápas pre nás

So Skalicou si v lige držíme 100-percentnú bilanciu, čo platí aj po nedeli. V siedmom ligovom meraní síl sme s ňou dosiahli siedme víťazstvo. Oba zápasy v tejto sezóny sme vyhrali najtesnejším rozdielom, predošlých päť vždy aspoň o dva góly. Aj to však svedčí o rastúcej sile a kvalite Skaličanov, ktorí s druhou najpevnejšou obranou v súťaži dokážu potrápiť aj tímy z najvrchnejších poschodí tabuľky.

6. Zaujímavé zápasové štatistiky

O tom, že to bola v nedeľu tvrdá bitka o body, svedčia aj štatistiky zo stretnutia. Belasí mali prevahu v držaní lopty (59 % - 31 %) i v celkovom počte streleckých pokusov (11:10). Viac striel priamo do priestoru brány vyslali hostia (2:4), pričom Milan Borjan musel v prvom polčase predviesť dôležitý zákrok pri prudkom voleji Hašu k bližšej žrdi. Na druhej strane, belasým ešte musíme pripočítať obrovskú šancu z úvodu, keď po snahe Aleksandara Čavriča zvonila ľavá žrď hosťujúcej brány.

Naši mladší žiaci vyhrali Memoriál Františka Lhoťáka.
Oficiálne stanovisko ŠK Slovan Bratislava.