Úvod Správy Ženy Slovanistky uspeli v derby

Slovanistky uspeli v derby

Naše ženy zdolali Spartak Trnava.

Naše futbalistky v 12. kole Demišport ligy – I. ligy žien vyzvali v derby výber Spartaka Trnava. Belasé zvíťazili vysoko 4:0 a získali veľmi cenné víťazstvo. Naše ženy sú v tabuľke na piatom mieste, avšak na tretiu Banskú Bystricu strácajú jediný bod.

„Do prvého polčasu sme nastúpili veľmi aktívne, čo sa odzrkadlilo na vedení 2:0 už v 6. minúte po góloch Jalakšovej z priameho kopu a Levaiovej po prihravke z krajnej vertikály. Naďalej sme hrali veľmi aktívne na súperovej polovici a darilo sa nám odoberať lopty. Súper párkrát pohrozil, ale väčšinu pokusov zablokovala obrana alebo si s nimi poradila dobre chytajúca Geletová. V 23. minúte sme opäť dobre zapracovali v krajnej vertikále a pohotový center Korimová zakončila naša kapitánka Droppová. Do polčasu sa už nič výrazné nestalo. Do druhého polčasu nastúpil súper v zmenenom rozložení z pôvodného 4-3-3 na 3-4-3, čo však našej stredovej formácii nerobilo veľké problémy, a začiatočný tlak Trnavy sme ustáli. Od 65. minúty sa aj napriek snahe súpera hral viac menej "medzišestnástkový" futbal. V 85. minúte po kolmej prihrávke od Droppovej do pokutového územia upravila na konečných 4:0 Glezlová. Zápas bol plný osobných súbojov, ale aj pekných kombinácii a, čo nás najviac teší priniesol štyri góly v sieti súpera,“ povedala asistentka trénera Dominika Rezeková.