Úvod Správy Ženy Slovanistky uspeli v derby

Slovanistky uspeli v derby

Naše ženy zdolali Spartak Trnava.

Naše futbalistky v 12. kole Demišport ligy – I. ligy žien vyzvali v derby výber Spartaka Trnava. Belasé zvíťazili vysoko 4:0 a získali veľmi cenné víťazstvo. Naše ženy sú v tabuľke na piatom mieste, avšak na tretiu Banskú Bystricu strácajú jediný bod.

„Do prvého polčasu sme nastúpili veľmi aktívne, čo sa odzrkadlilo na vedení 2:0 už v 6. minúte po góloch Jalakšovej z priameho kopu a Levaiovej po prihravke z krajnej vertikály. Naďalej sme hrali veľmi aktívne na súperovej polovici a darilo sa nám odoberať lopty. Súper párkrát pohrozil, ale väčšinu pokusov zablokovala obrana alebo si s nimi poradila dobre chytajúca Geletová. V 23. minúte sme opäť dobre zapracovali v krajnej vertikále a pohotový center Korimová zakončila naša kapitánka Droppová. Do polčasu sa už nič výrazné nestalo. Do druhého polčasu nastúpil súper v zmenenom rozložení z pôvodného 4-3-3 na 3-4-3, čo však našej stredovej formácii nerobilo veľké problémy, a začiatočný tlak Trnavy sme ustáli. Od 65. minúty sa aj napriek snahe súpera hral viac menej "medzišestnástkový" futbal. V 85. minúte po kolmej prihrávke od Droppovej do pokutového územia upravila na konečných 4:0 Glezlová. Zápas bol plný osobných súbojov, ale aj pekných kombinácii a, čo nás najviac teší priniesol štyri góly v sieti súpera,“ povedala asistentka trénera Dominika Rezeková.

 

12. kolo Demišport ligy – I. ligy žien

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 4:0 (3:0)

Góly: 1. Jalakšová, 6. Levaiová, 23. Droppová, 85. Glézlová

Zostava Slovana: Geletová – Korimová (77. Pálková), Harušťáková (64. Blažeková), Tomčíková, Jalakšová, Ščasnárová (64. Bereščáková), Droppová, Levaiová (85. Krajčíová), Naňová (85. Ivanová), Glézlová, Mičencová

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.