Úvod Správy Mládež Prehľad výsledkov a výkonov belasej mládeže

Prehľad výsledkov a výkonov belasej mládeže

Prinášame vám prehľad víkendových výkonov a výsledkov našich mládežníckych výberov, pričom ku každej kategórii ponúkame aj hodnotenia jednotlivých trénerov.

Slovan U17 – I. liga mladších dorastencov

dohrávané 10. kolo

Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan 4:3 (1:0) – Kodhaj, Mateáš, Gendiar (góly Slovana)

Zostava Slovana: Dáv. Balog – Dom. Balog, Polakovič, Horváth, Švec (78. Lembak), Gendiar, Holocsy (78. Kuchar), Rúsek (66. Kotúček), Mateáš, Kireth (46. Jarošinec), Canolli (46. Kodhaj)

Marián Bochnovič, tréner U17: „Do zápasu sme vstúpili katastrofálne, keď sme už v prvej minúte inkasovali po tom, ako sme mali úvodný výkop. Do zápasu sme šli so zámerom vysoko napádať rozohrávku súpera a dostávať ho pod tlak. Prvý polčas nám zámer nevyšiel, po zisku lopty sme boli málo nebezpeční v útočnej fáze, chýbala nám kvalita vo finalizácii. Druhý polčas sme po dvoch striedaniach mali výborný úvod a dvomi gólmi sme vývoj zápasu otočili. V tejto fáze zápasu sme hrali veľmi dobre. Mohli sme súpera zlomiť tretím gólom, keď sme mali tri tutovky. Žiaľ opak sa stal pravdou a súper po rýchlom brejku a chybách v našej obrane vyrovnal. Potom pridal ešte dva góly po rovnakých situáciách z rýchlych protiútokov. V závere sme ešte skorigovali výsledok po našej útočnej snahe.“

Slovan U16 – I. liga mladších dorastencov

Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan 1:2 (1:1) – Novák 2

Zostava Slovana: Petrič – Šimlovič, Víg, Botka, Palider, Barnáš, L. Šalkovič, Rajčan, Lukáček (73. Treplan), Danchuk (77. Pomšahár), Novák (80. Féder)

Attila Illés, tréner U16: „Do zápasu sme nevstúpili úplne ideálne. Po dlhom nákope a po našej chybe sa súper ujal vedenia. Gól nás nakopol a dostávali sme sa viac a viac do hry. Vypracovali sme si pekné akcie, len bohužiaľ, neboli sme efektívni. Až kým nášho hrotového útočníka nedovolene faulovali a my sme vyrovnali z penalty. V druhom polčase sme pokračovali v aktivite a znova sme sa dostali k pokutovému kopu, len tento raz sme ho nepremenili. Som rád, že nás to nepoložilo a po peknej kombinácii sme pridali druhý gól, ktorý bol nakoniec víťazný.“

Slovan U15 – I. liga starších žiakov; skupina západ

12. kolo

ŠK Slovan – Baník Prievidza 2:0 (0:0) – Žofčák, Ricotti

Zostava Slovana: Huber – Berko, Mich. Hacker (70. Opanasenko), Zavora, Dopirák, T. Marcelli (41. Šimek), Žofčák (76. Vnenčák), L. Hofstädter, Listmajer, Lisický (41. Štepanovský), Vician (70. Ricotti)

Patrik Lipnický, tréner U15: „V úvode zápasu sme mali 2- 3 veľmi dobré príležitosti, ktoré sa nám však nepodarilo premeniť. Aj dôsledkom toho sme do konca prvého polčasu pôsobili trocha nervóznym dojmom, čo sa prejavilo nepresnými riešeniami herných situácii v prechode do útoku a v predfinálnej fáze. Súper sa snažil o celkom zaujímavé protiútoky, ale vedeli sme na to správne reagovať a do vážnejšej šance sme ho nepustili. Druhý polčas sme dokázali hostí zatlačiť na ich polovicu, vypracovali si viacero dobrých šancí, ale dlho sme neboli efektívni v zakončení. Hráči však išli neustále za víťazstvom a v závere zápasu sa nám dvomi gólmi podarilo zaslúžene rozhodnúť zápas v náš prospech."

Slovan U14 – I. liga starších žiakov; skupina západ

12. kolo

ŠK Slovan – Baník Prievidza 8:0 (3:0) – Lányi 2, Šmida 2, Ščibrány, Humolli, Halanda, Schnierer (vl.)

Zostava Slovana: Drkusic – Petro (36. Horka), Lukáč (46. Čahoj), Grožaj, Bálint, Havel (46. Katriak), Ružiak, Lányi, Ščibrány (36. Halanda), Sobolovský (36. Humolli), Šmida (46. Košlik)

Michal Polčic, tréner U14: „Od začiatku stretnutia sme boli lepším tímom. Dobre sme vstúpili do zápasu, keď sme sa rýchlo ujali vedenia. Po našom treťom góle sa však postupne vytratila energia a ľahkosť v našej hre. Začali sme herné situácie riešiť komplikovane a chýbal nám pohyb bez lopty. Druhý polčas to bolo v poriadku, strelili sme viacero gólov po pekných akciách a zaslúžene vyhrali.“

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov; skupina západ

12. kolo

Baník Prievidza – ŠK Slovan 1:4 (0:3) – Ryška 2, Rákai, Novosad

Zostava Slovana: Maček, Zicho, Ožvold, Ricotti, Hort, Čermák, Macháček, Rákai, Novosad, Ryška, Hurban, Stašiniak, Marek, Bečka, Hromada, Bučurič, Biznár, Murgaš, Checa Hutta

Gergely Hallman, asistent trénera U13: ,,Hralo sa na veľmi ťažkom teréne, ihrisko bolo podmočené, čo nám neumožnilo hrať kombinačný futbal. Napriek tomu hráči sa vedeli prispôsobiť ťažkým podmienkam a zápas sme mali celý čas našich rukách. V prvom polčase súpera sme prakticky nepustili pred našu bránu a išli sme s tromi strelenými gólmi do šatne. V prvej minúte druhého polčasu sme pridali štvrtý gól, čo nám možno aj trošku uškodil, nakoľko hráčom klesla koncentrácia, z tohto dôvodu súperovi sa podarilo viackrát ohroziť našu bránu. Celkovo zápas hodnotím pozitívne, hráčov treba pochváliť za predvedené výkony.“

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov; skupina západ

12. kolo

Baník Prievidza – ŠK Slovan 2:34 (1:15) - T. Hofstädter 5, Danihel 5, Mislovič 4, Smaženka 3, Kapusta 3, Figuľa 3, Bergendi 2, Boledovič 2, Achberger 2, Pračko 2, Gmuca, Samel, Radzo

Zostava Slovana: Tóth - Achberger, Bergendi, Boledovič, Danihel, Figuľa, Gmuca, T. Hofstädter, Kapusta, Kičko, Mislovič, Pračko, Radzo, Rehuš, Samel, Slovinec, Smaženka, Valch

Andrej Kurilla, tréner U12: ,,Zápas sa hral na veľmi ťažkom teréne. Výsledok zodpovedá priebehu zápasu, súpera sme výrazne predčili. Výkony boli veľmi dobré.’’

Slovan - Bohemians Praha 9:1 - Danihel 4, Kapusta 2, Smaženka, Pračko, Bergendi

Zostava Slovana: Tóth - Rehuš, Samel, Boledovič, Valch, Kapusta, Bergendi, Radzo, Smaženka, Danihel, Kičko, Pračko

Bez oficiálneho vyhlasovania vysledkov, tabuľka vedená len interne organizátorom, 1. miesto.

Andrej Kurilla, tréner U12: ,,Na Morave sme odohrali 5 zápasov. V prvých dvoch a poslednom sme súperov výrazne prevýšili. So Slaviou Praha sme odohrali veľmi vyrovnaný zápas, v ktorom sa nám vychádzal vysoký presing, rýchle prepínanie po zisku lopty a vytvorili sme si množstvo gólových príležitostí, neboli sme však dostatočne efektívni. Remíza je zaslúžená. Do zápasu so Spartakom sme nevstúpili dobre, keď sa prejavila únava z práve skončeného zápasu so Slaviou. V priebehu zápasu sme sa však dokázali dostať späť k našej hre, začali sme kvalitnejšie realizovať herné činnosti jednotlivca a dokázali sme otočiť výsledok. Toto podujatie hodnotíme veľmi pozitívne, medzinárodníá konfrontácia nám dá vždy cennú spätnú väzbu.’’

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.