Úvod Správy Niké liga Kompliment mužstvu za reakciu po vylúčení

Kompliment mužstvu za reakciu po vylúčení

Názory trénerov po zápase 14. kola Niké ligy ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica (1:0).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Dôležité víťazstvo vzhľadom na okolnosti a priebeh. Po tak ťažkom zápase ako s Lille nebolo ľahké zmobilizovať sily a nájsť motiváciu pre hráčov, aby vyžmýkali všetko, čo v nich je. Avšak dokázali to. Odovzdali všetky sily. O desiatich sme vyhrali ťažký duel, mužstvu skladám kompliment, ako zareagovalo po vylúčení Toliča. Takéto zápasy rozhodujú rozdieloví hráči, my ich máme viac, Tigran je jedným z nich a perfektnou strelou rozhodol. V závere sme si to ustrážili rozumnou defenzívou a hrou. Pred výkopom som povedal, že dnes ma zaujímajú len tri body a aby sa nikto nezranil, to sa myslím stalo. Niektorí čerství hráči musia dať mužstvu viac, od nich som čakal živší výkon. Únava v nohách bola u ostatných citeľná, oddychu po štvrtku nebolo veľa. Čakal som takýto vývoj i náročný zápas, Skalica je dobre vedená a organizovaná, dostala druhý najmenší počet gólov. Možno keby bola za stavu 0:0 odvážnejšia, mohla byť tá šťastnejšia, no som rád, že Tigran dal gól a ustáli sme to. Máme tri body, ktoré sme veľmi chceli, a sú mimoriadne dôležité do ďalšieho priebehu ligy. Počíta sa každý bod, máme deviate víťazstvo v rade, čo je výborné. Mužstvo čakajú tri dni oddychu, pred našimi reprezentantmi sú však ťažké zápasy. Som šťastný za tím i klub, že sme to dnes zvládli.

Čo sa týka zdravotného stavu, tak Aleksandar Čavrič i Jaba Kankava sa vrátili po chorobe, z čoho sa teším. Vlado (Vladimír Weiss ml., pozn. red) má žiaľ problémy s achilovkou. Nevieme si pomôcť, skúšali sme všetko, no stále ho to bolí. Prakticky všetky výsledky má dobré, no musíme zvoliť niečo iné. Ako otca ma to trápi ešte dvakrát toľko než ako trénera, no zatiaľ mu nevieme pomôcť. Dnes sme skúšali niečo vymyslieť v zahraničí, uvidíme, verím, že sa dá dokopy a zápal mu prejde.

Asi minútu pred vylúčením som chcel striedať a prejsť na rozostavenie 3-4-3 ako s Lille, aby sme rýchlejšie otáčali hru a jej ťažisko. Po červenej karte som musel reagovať, prešli sme na systém 5-3-1. Zavreli sme kraje, napokon nám to vyšlo. Zvládli sme zápas o desiatich, čo sa nie často stáva, preto vyslovujem tímu kompliment. Za stavu 0:0 sme stále chceli ísť za víťazstvom a zároveň sme dobre bránili.“

Pavol Majerník, tréner Skalice: „Myslím si, že v prvom polčase sme podali dobrý, organizovaný výkon, aký nás zdobil aj v posledných zápasoch. Prečkali sme úvodný nápor Slovana. Bolo veľmi dôležité, že sme boli nebezpeční smerom dopredu, dobre nám fungovala prechodová fáza. Po prestávke sme čo sa týka obrany pokračovali v našej hre. Neboli sme však už takí nebezpeční ako v prvom polčase. Potom prišla červená karta, myslím si však, že nám viac uškodila než pomohla. Boli sme veľmi málo nebezpeční a netrpezliví v príprave útoku, najmä v predfinálnej a finálnej fáze. Slovan vďaka tomu, v čom je veľký, využil vďaka svojej hráčskej kvalite jednu šancu a dal nám gól. Už sme potom na nich nenašli recept. Ak nedáte na Slovane gól, ťažko môžete pomýšľať na dobrý výsledok.“

Pozývame vás na sobotňajšiu oslavu 105. narodenín klubu.