Úvod Správy Niké liga Belasí už so šesťbodovým náskokom na čele Niké ligy

Belasí už so šesťbodovým náskokom na čele Niké ligy

ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.

ŠK Slovan v 14. kole Niké ligy zvíťazil nad Skalicou 1:0. Belasí dlho dobýjali bránu súpera a hrali v početnom oslabení, no v 84. minúte ich vykúpil Tigran Barseghjan, ktorý trafil spoza šestnástky k ľavej žrdi. Náskok na čele Niké ligy sme zvýšili na šesť bodov.

Belasí nastúpili so štyrmi zmenami v zostave oproti štvrtkovému duelu s Lille. Kvôli menším zdravotným ťažkostiam chýbali Lichý, Križan, a taktiež kapitán Weiss. Belasí začali so snahou prelomiť defenzívu Skalice, ktorá je druhá najpevnejšia v lige, a pred týmto zápasom ťahala šnúru 360 minút bez inkasovaného gólu. Pred bránou Záhorákov to ´horelo´ v 7. min, keď sme sa mohli ujať vedenia. Barseghjanova strela bola zrazená, avšak Strelec ešte vracal loptu na zadnú žrď. Tam bol Čavrič, ktorý sa ju snažil dostať do brány, avšak hostia aj s prispením ľavej žrde ustáli túto situáciu. V 18. min po našej rýchlej akcii vyslal Strelec strieľaný center, Junas zasiahol pred nabiehajúcim Čavričom. Hostia dobre bránili a hrozili aj smerom dopredu. Prvú šancu Skalice mal Haša, jeho volej z prvej Borjan vyrazil pri ľavej žrdi. Smékal následne po brejku prestrelil. Belasí ešte do konca prvého polčasu mali dva náznaky šancí. Čavričovu strelu z otočky si Junas pokryl, a Toličova koncovka po centri Pauscheka nebola dostatočne dôrazná.

Hneď po prestávke našiel Barseghjan centrom Čavriča, ten hlavičkoval nad. Lovat následne z priameho kopu dobre mieril na zadnú žrď, Junasovi pomohol aj obranca. Aktívnu fázu uzavrel Kucka, ktorý zblízka zakončil hlavou nad. V 57. min sa belasým zápas skomplikoval po tom, ako videl Tolič druhú žltú a následne červenú kartu. Nasledovala fáza hry, počas ktorej na ihrisku zavládli aj väčšie emócie. Belasí sa naďalej snažili útočiť, hostia čakali na svoje chvíle. Po jednej z nich Sobczykovu nebezpečnú strelu Bajrič zrazil na roh. V 80. min mieril Morong z hranice šestnástky tesne vedľa. Tehelné pole predsa len zaburácalo v 84. min po našej peknej akcii. Čavrič priťukol loptu Barseghjanovi a ten z prvej spoza šestnástky trafil parádne do ľavého spodného rohu - 1:0! V závere už belasí náskok z rúk nepustili a získali veľmi dôležité a cenné tri body.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0 (0:0)

Gól: 84. Barseghjan

Žlté karty: 16. Tolič, 62. Barseghjan, 68. Pauschek - 15. Haša, 47. Podhorin, 63. Mášik, 72. Smékal, 90. Sobczyk

Červená karta: 57. Tolič (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Ziemba – Hrmo, Vass

Návšteva: 3011 divákov

Slovan: Borjan – Pauschek, Bajrič, Wimmer, Lovat (68. Blackman) – Kankava, Kucka – Barseghjan (90. Savvidis), Tolič, Strelec (68. Zmrhal) - Čavrič

Skalica: Junas – Krčík, Ranko, Podhorin, Rudzan – M. Nagy, Mášik (76. M. Hollý) – Morong, Haša (72. Sobczyk), Gaži (90. Špehar) - Smékal