Úvod Správy Juniori Juniori v dôležitom zápase s cenným bodom

Juniori v dôležitom zápase s cenným bodom

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - SLAVOJ Trebišov 0:0.

Juniorka Slovana Bratislava v 16. kole II. ligy remizovala s Trebišovom 0:0. Belasí doma bodovali prvýkrát od augusta, a zároveň v dôležitom zápase udržali Trebišovčanov v tabuľke pod sebou. Naši mladíci uzavrú jeseň o týždeň v Petržalke.

V bojovnom zápase mali belasí hernú prevahu. Už v prvom polčase si vytvorili aj gólové šance, žiaľ, brankár hostí Slávik si držal čisté konto. Po prestávke sa hra postupne viac otvárala smerom na obe strany. Belasí dohrávali v početnej nevýhode, keď Matúš Koseček videl druhú žltú a teda červenú kartu. Naši mladíci ani o desiatich nezanevreli na útočenie a v nadstavenom šance mali šancu rozhodnúť. Po dobrom centri Martina Kušníra z rohu si kapitán Samuel Habodasz prebral loptu na zadnej žrdi a zblízka vystrelil, no brankár Slávik zachránil Trebišovu bod.

Aj pre belasých je však bod cenný, vďaka nemu udržali Trebišovčanov v tabuľke pod sebou. Naši mladíci sú aktuálne jedenásti, keď získali 19 bodov. Belasí uzavrú jesennú časť v bratislavskom derby v Petržalke, kde sa bude hrať v nedeľu 19. novembra o 10:30.

„Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas, opäť na náročnom teréne. Najmä v prvom polčase sme mali výraznú prevahu aj s dostatočným počtom gólových príležitostí, ktoré sme žiaľ nepremenili. Aj po prestávke sme mali tlak, z ktorého sme si však nevytvorili toľko šancí. Aj tak však klobúk dole pred hráčmi, ako to dnes zvládli. Samozrejme, chceli sme vyhrať, no dnes chýbalo aj trochu športového šťastia,“ povedal tréner juniorky Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - SLAVOJ Trebišov 0:0

Žlté karty: 39. Koseček – 44. R. Begala, 66. Tatar, 80. Bajtoš

Červená karta: 82. Koseček (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Libiak – Čajka, Tokoš

Návšteva: 75 divákov

Slovan: Hrdina – Mičák, Habodasz, Szalma, Tóth – Hornyák (90. D. Murár), Koseček – Kušnír, Maroš (62. Isaac), Mišovič (84. Ivanics) – Božík (62. Rigo)

Trebišov: D. Slávik – Buhaj, Matta, F. Pavúk, Ilinjo, Novák, R. Begala, Druga, Bajtoš, Pablo (69. Matúš), Tatar (69. Smieško)

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.
David Strelec nielen o zápase v Dunajskej Strede.