Úvod Správy Stop napriek víťazstvu

Stop napriek víťazstvu

Slovan nedokázal v pokutovom rozstrele pokoriť Senicu a v Slovnaft Cupe tak končí.

ŠK Slovan Bratislava nepostúpil do semifinále Slovnaft Cupu, keď zvíťazil nad Senicou 2:0, no na pokutové kopy prehral 2:4.

Od úvodných minút boli domáci o niečo aktívnejší. Už v 11. min mohol otvoriť skóre Szarka po vynikajúcej prihrávke od Halenára. Na pas z ľavej strany však bol prikrátky. Slovan predvádzal aktívnu hru i naďalej. V 19. min sa skúšal presadiť kapitán Milinkovič ďalekonosným pokusom, ale Bolek bol pripravený. O desať minút neskôr chcel otestovať Kováčovu pozornosť Kóňa. Vypracoval si dobrú streleckú príležitosť, no domácu bránku minul. V 38. min sa zo štandardnej situácie pokúsila obranu hostí prekvapiť dvojica Grendel – Milinkovič. Center belasého kapitána napokon skončil iba v náručí senického brankára. V závere prvého polčasu mali slovanisti možnosť dvakrát zahrávať rohový kop. V oboch prípadoch sa lopta niekoľkokrát odrazila pred Bolekom, no napokon minula priestor jeho bránky.

Aj do druhého dejstva vstupovali domáci s ofenzívnymi ambíciami. Do výraznejších šancí sa však v úvodných minútach nedostali. V 49. min naopak pohrozil Križko, no Kováčove rukavice boli pripravené. V 53. min mohlo byť prakticky rozhodnuté, keď z bezprostrednej blízkosti pohrozil Diviš, ktorý tesne minul. Päťdesiata štvrtá minúta priniesla červenú kartu pre Strnada za faul na Kladrubského vo vlastnom pokutovom území. Rozhodca ukázal na biely bod, pokutový kop ale Milinkovič zahodil. Od brvna sa lopta odrazila mimo hraciu plochu. Na ihrisku pribúdala nervozita, bolo vidieť, že sa hrá o veľa. V 66. min sa po pravej strane presadil Štepanovský, jeho strela ale letela veľmi ďaleko od domácej bránky. Ďalší priebeh priniesol nevýrazný futbal, snahy domácich skórovať nemali potrebnú razanciu, či myšlienku. Zmenu priniesla 83. min. Milinkovič nacentroval loptu do pokutového územia, kde sa niekoľkokrát odrazila, kým sa dostala k voľnému Halenárovi. Bratislavský zakončovateľ nezaváhal a poslal ju s prehľadom do siete hostí – 1:0. Netrvalo dlho a Slovan využil psychickú výhodu. V 89. min po zahratí nepriameho kopu napriahol Milinkovič a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 2:0. Keďže rovnakým výsledkom sa skončilo aj prvé štvrťfinále, ale v prospech Senice, rozhodovať museli pokutové kopy.

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 2:0 (0:0) 2:4 na pokutové kopy