Úvod Správy Európska liga Remíza ako víťazstvo

Remíza ako víťazstvo

Názory trénerov po zápase štvrtého hracieho dňa Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille (1:1).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Myslím si, že výborný zápas pre ľudí, pre našich fantastických fanúšikov. Ďakujem im, pretože bez nich by sme to mali ťažké, emócia od nich nás ženie dopredu. Asi s najťažším súperom, akého sme tu videli, to bol najlepší výkon. Aj z toho pohľadu, že sme v mužstve mali virózu a neboli sme kompletní. Dve hodiny pred výkopom som menil zostavu. Aleksandar Čavrič v nej mal byť, no cítil sa zle. Preto som ho s prepáčením ´vyžmýkal´ aspoň na približne 30 minút, a rozhodol zápas. Aj Jaba Kankava mal virózu, nemal som toľko variant na striedania. Preto si remízu veľmi cením. Mohli sme vyhrať i prehrať. Lille mal obrovskú kvalitu na lopte, v prvom polčase sme vedome hrali v hlbšom bloku. Cez prestávku som hovoril, že ak vydržíme a neinkasujeme, tak aj súper bude unavený, Ligue 1 je ťažká súťaž. Lille hral cez víkend v Marseille, no dnes tréner postavil najsilnejšiu zostavu, ktorú má. Okrem Davida, ktorý nemá takú formu, no Yazici je vpredu vynikajúci. Aj preto si to vážim, súper rešpektoval našu kvalitu a sám uznal, že máme výborné mužstvo. Pre Lille je remíza možno sklamanie, pre nás dá sa povedať víťazstvo, také morálne. Tieto zápasy hráme na hranici možností, v určitých fázach sa proti enormnej kvalite prekonávame, a ukážeme vlastnú kvalitu a obrovskú bojovnosť. Či už dnes Tigran Barseghjan, David Strelec, Nino Marcelli, Juraj Kucka, Kyriakos Savvidis, celá obrana, celý tím, všetci sme si siahli na dno síl. Pri Strelcovej šanci sme boli ešte bližšie k výhre, myslel to dobre, no brankár ich tiež podržal, rovnako ako Milan Borjan v závere nás. Som nadšený z výkonu i atmosféry, som spokojný.“

Paulo Fonseca, tréner Lille: „Nie som spokojný. Naším cieľom bolo získať tri body. V prvom polčase sme mali výraznejšie držanie lopty, no nedokázali sme sa výraznejšie presadiť. Za stavu 1:0 sme mali hrať s väčšou rozvahou, nie sa tak hrnúť smerom do útoku. Som však rád, že sme sa so Slovanom stretli, má dobré mužstvo, boli to kvalitné zápasy. Rovnako sa teším, že sme hrali na krásnom štadióne.“

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.