Úvod Správy Niké liga Sme silné mužstvo

Sme silné mužstvo

David Strelec po víťazstve v Banskej Bystrici.

Jeden týždeň = trinásť gólov. Belasí pokračujú vo vynikajúcej fazóne a po víťazstvách 4:0 nad Košicami a 5:1 nad Michalovcami nadelili štyri góly aj Banskej Bystrici. O náš trojbodový zisk sa postaral aj David Strelec, ktorý mal bilanciu 1 + 2.

V pomyselnom kanadskom bodovaní teda jeden gól a dve asistencie. Strelec po polhodine pekným prienikom a nezištnou prihrávkou pripravil presný zásah Aleksandarovi Čavričovi, ktorý vyrovnával na 1:1. „Prvý polčas nebol ideálny, Banská Bystrica nás zaskočila gólom. Našťastie, ešte do prestávky sme vyrovnali. V druhom dejstve bola hra v našej réžii a ukázali sme, že sme právom na prvom mieste,“ povedal 22-ročný Bratislavčan, ktorý po prestávke prihral na gól Ninovi Marcellimu a potom sám akrobatickou pätičkou zvyšoval na 3:1. „Pri góle som šiel na prvú žrď, hráči sa zrazili nohami a lopta sa odrazila smerom ku mne. Už som to nemohol nejako inak zakončiť, skúsil som toto a vyšlo to (úsmev).“

Naša víťazná šnúra v Niké lige dnes poskočila na číslo osem, no prvýkrát sme počas nej museli obracať nepriaznivý priebeh. Možno ešte o to väčšia bola radosť našich hráčov. „Sme silné mužstvo, čo sme dnes ukázali. Za nepriaznivého stavu sme nezvesili hlavy. Veľmi sa tešíme z týchto troch bodov,“ pokračoval David Strelec.

Slovenský reprezentant dnes neoperoval klasicky na hrote útoku, no sťahoval sa nižšie na podhrotovú pozíciu či na ľavé krídlo. Odtiaľ prišli aj jeho dve asistencie. „Keď vyjde pekná asistencia či dobrá akcia, teším sa rovnako ako vo chvíli, keď dám gól. Podstatné je, aby mužstvo víťazilo. Dnes som nehral útočníka, takže dve asistencie na krídlo či desiatku nie sú zlé,“ usmieval sa odchovanec belasých.

Už vo štvrtok o 21:00 vyzveme na Tehelnom poli LOSC Lille, účastníka francúzskej Ligue 1. „Ďakujeme fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť do Banskej Bystrice. Všetci v kabíne veríme, že vo štvrtok bude na Tehelnom poli vypredané. Urobíme všetko pre to, aby sa nám podarilo zobrať Lille nejaké body,“ uzavrel David Strelec.

Vstupenky na zápas s LOSC Lille sú v predaji online na https://ticketmedia.sk/performance/1453/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-LOSC-LILLE

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.