Sme silné mužstvo

David Strelec po víťazstve v Banskej Bystrici.

Jeden týždeň = trinásť gólov. Belasí pokračujú vo vynikajúcej fazóne a po víťazstvách 4:0 nad Košicami a 5:1 nad Michalovcami nadelili štyri góly aj Banskej Bystrici. O náš trojbodový zisk sa postaral aj David Strelec, ktorý mal bilanciu 1 + 2.

V pomyselnom kanadskom bodovaní teda jeden gól a dve asistencie. Strelec po polhodine pekným prienikom a nezištnou prihrávkou pripravil presný zásah Aleksandarovi Čavričovi, ktorý vyrovnával na 1:1. „Prvý polčas nebol ideálny, Banská Bystrica nás zaskočila gólom. Našťastie, ešte do prestávky sme vyrovnali. V druhom dejstve bola hra v našej réžii a ukázali sme, že sme právom na prvom mieste,“ povedal 22-ročný Bratislavčan, ktorý po prestávke prihral na gól Ninovi Marcellimu a potom sám akrobatickou pätičkou zvyšoval na 3:1. „Pri góle som šiel na prvú žrď, hráči sa zrazili nohami a lopta sa odrazila smerom ku mne. Už som to nemohol nejako inak zakončiť, skúsil som toto a vyšlo to (úsmev).“

Naša víťazná šnúra v Niké lige dnes poskočila na číslo osem, no prvýkrát sme počas nej museli obracať nepriaznivý priebeh. Možno ešte o to väčšia bola radosť našich hráčov. „Sme silné mužstvo, čo sme dnes ukázali. Za nepriaznivého stavu sme nezvesili hlavy. Veľmi sa tešíme z týchto troch bodov,“ pokračoval David Strelec.

Slovenský reprezentant dnes neoperoval klasicky na hrote útoku, no sťahoval sa nižšie na podhrotovú pozíciu či na ľavé krídlo. Odtiaľ prišli aj jeho dve asistencie. „Keď vyjde pekná asistencia či dobrá akcia, teším sa rovnako ako vo chvíli, keď dám gól. Podstatné je, aby mužstvo víťazilo. Dnes som nehral útočníka, takže dve asistencie na krídlo či desiatku nie sú zlé,“ usmieval sa odchovanec belasých.

Už vo štvrtok o 21:00 vyzveme na Tehelnom poli LOSC Lille, účastníka francúzskej Ligue 1. „Ďakujeme fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť do Banskej Bystrice. Všetci v kabíne veríme, že vo štvrtok bude na Tehelnom poli vypredané. Urobíme všetko pre to, aby sa nám podarilo zobrať Lille nejaké body,“ uzavrel David Strelec.

Vstupenky na zápas s LOSC Lille sú v predaji online na https://ticketmedia.sk/performance/1453/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-LOSC-LILLE

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com

Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý diel dokumentárnej série si už môžete pozrieť na platforme Voyo.
Od 12. júna 2025 začína voľný predaj permanentiek na novú sezónu ŠK Slovan Bratislava 2025/26. Voľný predaj je určený pre všetkých nových záujemcov.
Náš odchovanec sa podieľal na oboch slovenských góloch.

Neprehliadnite

Od 12. júna 2025 začína voľný predaj permanentiek na novú sezónu ŠK Slovan Bratislava 2025/26. Voľný predaj je určený pre všetkých nových záujemcov.
Slovan s ofenzívnym futbalistom podpísal trojročný kontrakt.
Po minuloročnej veľmi obľúbenej premiére podujatia Noc na Tehelku prinášame zostrih z druhého ročníka tohto podujatia, ktorý je určený pre deti vo veku od 4 rokov do 17 rokov. Deti so svojimi rodičmi mali nezabudnuteľný zážitok v podobe prenocovania na ploche ihriska štadióna Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Nike

Hlavný partnerMain partner

Grafobal
Millioneo

Zlatí partneriGold partners

Intergroup
Grafobal Group
© 2024 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.