Úvod Správy Niké liga Výborný druhý polčas

Výborný druhý polčas

Názory trénerov po zápase 13. kola Niké ligy 2023/24 MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava (1:4).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Sme radi, že zápas dopadol takto po nie dobrom úvode. Zo začiatku sme boli nepozorní, v prvom polčase sme málo behali bez lopty, po prestávke to bolo oveľa lepšie. Dali sme štyri góly, z tohto pohľadu som spokojný. Mali sme ešte niekoľko kontier, ktoré sme mali riešiť inak. Za stavu 0:1 sme však nehrali dobre, neboli sme takí aktívni ani hladní ako by sme chceli. Cez polčas som nekričal, veril som, že to príde, že budeme viac kombinovať a behať. Druhý polčas bol z našej strany výborný, v defenzíve i ofenzíve. Dobre sme bránili Polievku, najmä od gólu sa nám ho darilo dostupovať a zdvojovať. Trápila nás viróza, chýbali Lukáš Pauschek či Juraj Kucka, a Jaba Kankava mal trošku svalové problémy, no verím, že do štvrtka sa dáme dokopy. Milanovi Borjanovi som dnes dal voľno, chytal Martin Trnovský. Myslím si, že ďalší zápas s Lille bude vypredaný a ľudia nás prídu podporiť. Tešíme sa, dáme do toho všetko, aj keď vnímame kvalitu súpera, ktorú ukazuje v Ligue 1. Emócia od fanúšikov nás ženie na hranicu možností, verím, že tak to bude aj v zápase s Lille.

Chcel som do mužstva vrátiť Vlada (Vladimír Weiss ml., pozn. red), aj keď ešte nebol stopercentne pripravený, no chcel som mu pomôcť a takisto on chcel hrať. Herná prax sa totiž nedá nahradiť inak než minutážou a zápasmi. Boli sme spolu dohodnutí, že cez polčas bude striedať. Vlado je späť, bude potrebovať určitý čas, no tímu určite pomôže a tím zase pomôže jemu.

Teším sa z Nina Marcelliho, ktorý ako striedajúci hráč dvomi gólmi pomohol tímu, tak by to malo byť vždy. Rovnako sa však teším z každého, kto skóruje. Aleksandar Čavrič hrá vo výbornej forme, som rád, že ľudia ho ocenili potleskom. Jeho výkony sú nadštandardné, je to pre nás top hráč. Čo sa týka Nina, tak ukazuje svoj potenciál, za týždeň sa presadil štyrikrát. Bije sa o miesto v zostave, pri skúsených hráčoch sa mu hrá ľahšie, sú preňho dobrí učitelia. Výborne študuje v škole, má dobrú životosprávu, pre klub je prísľubom do budúcna. Ide dobrým smerom.“

Mário Auxt, tréner Banskej Bystrice: „Z nášho pohľadu sme predviedli dva úplne rozdielne polčasy. Najmä v prvom sme boli vyrovnaným súperom, vytvorili sme si dostatok šancí. Žiaľ, gól sme dali len po štandardke. Pre nás bol zlomový gól na 1:2 a chyby, ktoré sme tam urobili, aj pri treťom góle. Myslím si, že potom sa hráči chceli vyrovnať Slovanu, no už sme prepadávali a to bola voda na mlyn súpera, ktorý je silný v prechodových fázach. Pre nás je to veľké poučenie pre ďalšie zápasy.“

Belasí sa v sobotu o 15:30 predstavia v Podbrezovej.