Úvod Správy Niké liga Pekné futbalové popoludnie s piatimi gólmi

Pekné futbalové popoludnie s piatimi gólmi

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 5:1.

ŠK Slovan v dohrávke 4. kola Niké ligy zvíťazil nad Michalovcami 5:1. Belasí na čele Niké ligy odskočili druhej Žiline na štyri body. Najbližšie sa v sobotu o 15:00 predstavíme v Banskej Bystrici.

Belasí nastúpili v porovnaní s nedeľným zápasom s Košicami s piatimi zmenami v základnej zostave. Naše mužstvo malo rovnako ako v nedeľu skvelý úvod. Už v 4. min sa po Lovatovej prihrávke dostal Marcelli k lopte na bližšej žrdi a zaznamenal svoj prvý gól za Slovan na Tehelnom poli – 1:0. Michalovce však veľmi rýchlo zareagovali. Blackmanovi nevyšla spätná lopta, čo využil Van Kessel a v súboji zoči-voči prekonal Borjana – 1:1. Hostia mali následne ďalšiu šancu, Marcinova krížna strela tesne minula ľavú žrď. Našťastie, belasí tiež rýchlo reagovali a v 16. min opäť viedli. Po centri z rohu a skrumáži Čavrič doslova dotlačil loptu do siete – 2:1. O päť minút sa Marcin pokúšal vyrovnať, Borjan si postrážil jeho pokus po rohu. Hneď vzápätí sa Tehelné pole tešilo po tretíkrát. Čavrič na dvakrát dostal loptu pred bránu, jeho strieľaný center Száraz vyrazil len pred seba a Marcelli bol na správnom mieste – 3:1. Výbornú pasáž hry uzavrela 31. min, keď Strelec šiel sám na Száraza, ktorého si obhodil a pred ním už boli len dvaja obrancovia. Strelec zakončil a lopta sa kuriózne poodrážala až do brány, gól napokon pripísali ako vlastný stopérovi Marjanovičovi – 4:1.

Po prestávke si belasí skúsene kontrolovali náskok. Držali loptu na kopačkách a snažili sa pridať ďalší presný zásah. V 58. min mieril Marcelli po odrazenej lopte spoza šestnástky nad bránu. O päť minút sa nám otvoril priestor za obranou, Strelec z osi ihriska zakončil nepresne. Vladimír Weiss st. následne striedal, do hry prišli čerství Lichý so Zmrhalom. V 72. min prišla ďalšia šanca, Marcelli centroval Čavričovi, ktorý hlavou zakončil tesne vedľa. Napokon sme pridali aj piaty gól. Čavrič po prihrávke Marcelliho z uhla parádne trafil pod brvno - 5:1. Záver už si belasí postrážili a spolu s fanúšikmi sa tešili zo siedmeho ligového víťazstva v rade.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 5:1 (4:1)

Góly: 4. a 23. Marcelli, 16. a 80. Čavrič, 31. Marjanovič (vl.) – 8. van Kessel

Žltá karta: 13. Marcin (Michalovce)

Rozhodovali: Gemzický – Štrbo, Jánošík

Návšteva: 3427 divákovjč

Slovan: Borjan – Blackman (75. Vojtko), Kašia, Wimmer, Lovat – Savvidis (69. Lichý), Kankava – Tolič – Strelec (69. Zmrhal), Čavrič (82. Barseghjan), Marcelli (82. Sharani)

Zemplín: Száraz – L. Šimko, Marjanovič (68. Mendes), Jeřábek, Volanakis, Bahi – Karasiuk, Šimamura (68. Zubairu) – Danko (76. Steinhübel) – Marcin (68. D. Pavúk), van Kessel (76. Jánošík)

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.