Úvod Správy Niké liga Jasné víťazstvo nad Košicami

Jasné víťazstvo nad Košicami

ŠK Slovan Bratislava – FC Košice 4:0.

ŠK Slovan v 12. kole Niké ligy 2023/24 zvíťazil nad FC Košice 4:0. Belasí o svojom triumfe rozhodli tromi gólmi hneď v úvodnej štvrťhodine. Sme na čele súťaže so ziskom 26 bodov. Náš náskok môžeme zvýšiť v stredu 1. novembra o 15:00, keď na Tehelnom poli v dohrávke privítame Michalovce.

Belasí nastúpili oproti štvrtkovému duelu v Lille so štyrmi zmenami v základnej zostave a rozostavení 4-3-3. Úvodná štvrťhodina bola v našom podaní doslova ako z ríše snov. Už v 6. min využil Strelec zaváhanie v obrane hostí, obišiel brankára Kiru a zakončil do odkrytej brány – 1:0. O tri minúty po peknej kombinácii Barseghjan ľavačkou namieril spoza šestnástky a lopta sa odrazila od žrde do siete – 2:0. Skvelú pasáž uzavrel v 14. min Kucka, ktorý mal priestor na pravej strane a prudkou strelou takmer roztrhol sieť – 3:0. Tehelné pole aplaudovalo krásnym gólom belasých, ktorí si hneď v úvode vytvorili pozíciu na zisk troch bodov. Košičania sa postupne spamätali a zahrozili strelou Faška, ktorá letela vedľa. Ďalšie šance však už mali do prestávky len slovanisti. Strelec zblízka neuspel, Zmrhal po signáli z rohu mieril tesne vedľa. Prvé dejstvo uzavrel Barseghjan, ktorý spoza šestnástky tesne minul pravú žrď.

Pekné predstavenie pokračovalo aj po prestávke. V 47. min zakončoval Tolič zblízka, Kira vyrazil a Strelec bol faulovaný pri pokuse o dorážku. Čavrič nariadenú penaltu s prehľadom premenil, keď namieril do stredu brány – 4:0. Naše mužstvo si zápas s prehľadom kontrolovalo a viedlo ho smerom k víťaznému vyústeniu. Vladimír Weiss st. postupne prestriedal, popri Lichom prišli do hry v druhom polčase aj čerství Marcelli s Malikom. V 79. min prešiel Marcelli po ľavom krídle a dal do stredu Strelcovi, s jeho koncovkou z prvej si Kira poradil. Hostia to nevzdávali, Tidjani mieril spoza šestnástky tesne nad. V závere ešte Vojtko našiel strieľaným centrom pred bránou Lichého, ten zblízka neuspel. Belasí sa však aj napriek tomu tešili z jasného víťazstva.

ŠK Slovan Bratislava – FC Košice 4:0 (3:0)

Góly: 6. Strelec, 9. Barseghjan, 14. Kucka, 48. Čavrič (z 11 m)

Žltá karta: 2. Kira (Košice)

Rozhodovali: Kráľovič – Zemko, Vass

Návšteva: 6 250 divákov

Slovan: Borjan – Blackman (80. Lovat), Križan, Bajrič, Zmrhal – Savvidis – Kucka (46. Lichý), Tolič – Barseghjan (66. Marcelli), Čavrič (66. Malik), Strelec (84. Vojtko)

Košice: Kira – Fabiš, Šindelář, Jakubko – Golikov, M. Faško, Greššák (62. Gallovič), Petrák (37. Jonec) – Sovič (81. Tidjani), Medved (81. Sagna), M. Vasiľ (62. Liener)

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.