Úvod Správy Európska liga Hrdinský boj bez bodovej odmeny

Hrdinský boj bez bodovej odmeny

LOSC Lille – ŠK Slovan Bratislava 2:1.

ŠK Slovan v zápase Európskej konferenčnej ligy prehral v Lille 1:2. Zápas sme mali dobre rozohratý, napokon sme však dvakrát inkasovali a z Francúzska odchádzame bez bodu. Najbližšie v nedeľu o 18:00 privítame v 12. kole Niké ligy na Tehelnom poli FC Košice.

Belasí nastúpili oproti derby s jednou zmenou v zostave, keď namiesto Jaromíra Zmrhala začal Kyriakos Savvidis. Predznamenávalo to aj úpravu v rozostavení, Vladimír Weiss st. zvolil systém 3-5-2. Lille mal loptu podľa očakávaní častejšie na kopačkách, no belasí dobre bránili v dvoch blokoch. Po ziskoch lopty postupne prichádzali naše brejkové možnosti. Na konci úvodnej 20-minútovky najprv Blackman našiel na zadnej žrdi Čavriča, s jeho hlavičkou si obrancovia poradili. Následne Kucka hľadal v strede opäť Čavriča, na poslednú chvíľu zasiahol Chevalier, domáci brankár. Pri chuti bol aj Barseghjan, ktorý bol v dvoch dobrých situáciách, v oboch prípadoch mieril tesne vedľa pravej žrde. V 23. min sme sa však už dočkali gólu na ihrisku štvrtého tímu Ligue 1. Lovat si zbehol po ľavom krídle a dal strieľaný center Čavričovi, ktorý takmer roztrhol sieť – 0:1. Asistent rozhodcu pôvodne signalizoval ofsajd, systém VAR však jeho verdikt zmenil a gól platil. Lille po inkasovanom góle zvýšil obrátky a belasí sa museli najmä brániť. Z aktivity domácich rezultovali do prestávky dve veľké šance. Po polhodine hlavičkoval David z bezprostrednej blízkosti, Borjan na čiare predviedol skvelý reflex. Tesne pred koncom prvého polčasu si Gomes našiel kolmú prihrávku, prudkou strelou tesne minul bližšiu žrď.

Po prestávke pokračoval Lille v tlaku, belasí sa však dobre držali. V 57. min mal svoju druhú veľkú šancu David, Borjan opäť zázračne zlikvidoval jeho strelu zblízka. Žiaľ, v 68. min bolo vyrovnané. Po zaváhaní v našej rozohrávke nás Lille prečíslil a Yazici zakončil k ľavej žrdi – 1:1. Domáci po góle ešte pridali, Santos mieril po spätnej prihrávke nad. V 74. min predviedol Barseghjan parádne sólo z vlastnej polovice, dal napravo Blackmanovi, ktorý prehodil aj brankára, na čiare však loptu odkopol brániaci hráč Lille. V 82. min Lille dokonal obrat, keď po rýchlej kombinácii Cabella zblízka prekonal Borjana - 2:1. Belasí dohrávali v početnom oslabení po tom, ako Lovat videl červenú kartu. V 6-minútovom nadstavení sme sa dostali k trom rohovým kopom v krátkom slede, žiaden však nepriniesol vyloženú šancu. Utrpeli sme tak prvú prehru v skupine.

LOSC Lille – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:1)

Góly: 68. Yazici, 82. Cabella - 23. Čavrič

Žlté karty: 62. Diakité, 78. Bentaleb - 75. Kucka, 90. Wimmer

Červená karta: 85. Lovat (Slovan)

Rozhodovali: Pairetto – Imperiale, Berti (všetci Taliansko)

LOSC: Chevalier – Tiago Santos, Diakité (66. Alexsandro), Umtiti, Gudmundsson – Gomes (90. Bouaddi), André (66. Bentaleb) – Ounas (66. Zhegrova), Cabella, Yazici – David (86. Cavaleiro)

Slovan: Borjan – Bajrič (89. Zmrhal), Kašia, Wimmer – Blackman (89. Pauschek), Kucka, Savvidis (89. Strelec), Kankava (90. Malik), Lovat – Čavrič, Barseghjan (90. Tolič)

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.
David Strelec nielen o zápase v Dunajskej Strede.