Úvod Správy Juniori Juniorka nestačila na Šamorín

Juniorka nestačila na Šamorín

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - FC ŠTK 1914 Šamorín 0:3.

Belasá juniorka v 13. kole II. ligy vyzvala Šamorín, ktorý je farmou Dunajskej Stredy. V oboch tímoch sa teda predstavilo niekoľko hráčov, ktorí majú štarty aj v Niké lige.

Aj v tomto zápase sa potvrdilo, že našim mladíkom sa lepšie darí vonku než v Bratislave. Belasí podobne ako napríklad s Liptovským Mikulášom znovu doma inkasovali už v úvode stretnutia. Útočník hostí Barišič sa dvakrát presadil hlavou, keď dostal príliš veľa priestoru v našej šestnástke. Zverenci Vladimíra Gálu sa snažili zmeniť nepriaznivý priebeh. Po prestávke vyslal dve pekné strely Tóth, v oboch prípadoch však zasiahol brankár hostí Veszelinov. Striedajúci Isaac dokonca trafil žrď. Napokon však padol tretí gól do našej siete, keď si kapitán Habodasz vsietil nešťastného vlastenca.

Naši juniori sú v tabuľke II. ligy na deviatom mieste so ziskom 18 bodov a skóre 16:19. Až 14 z 18 bodov získali belasí vonku, doma prehrali po štvrtýkrát v rade. Naši mladíci sa najbližšie predstavia v Považskej Bystrici, kde sa bude hrať v sobotu 28. októbra o 14:30.

„Nezačali sme dobre. Nevyriešili sme jednoduchý center do šestnástky a hneď sme prehrávali. Ešte horšie bolo po štandardnej situácii, keď sme inkasovali druhýkrát. Ťažko sme sa dostávali do útočnej fázy. Mali sme síce nejaké náznaky na skorigovanie výsledku, no nedokázali sme ich premeniť. Prvý polčas nebol z našej strany dobrý. Po prestávke sme začali tlakom, keď sme mali kopať penaltu za ruku súperovho hráča v šestnástke, rozhodca ju však nenariadil. Vytvorili sme si ďalšie šance, ktoré musíme premieňať, pokiaľ chceme bodovať. Druhý polčas bol z našej strany celkovo lepší, ale málo na to, aby sme bodovali, čo ma veľmi mrzí. Musíme sa z toho dostať a pripraviť sa na ďalší zápas,“ povedal tréner belasej juniorky Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - FC ŠTK 1914 Šamorín 0:3 (0:2)

Góly: 6. a 16. Barišič, 85. Habodasz (vl.)

Žlté karty: 35. Habodasz, 55. D. Murár, 75. Spáčil – 67. Olejník, 69. Kachút, 74. Veszelinov

Rozhodovali: Marsal – Tůma, Dobrík

Návšteva: 85 divákov

Slovan: Hrdina – A. Tóth, Habodasz, D. Murár (79. Szalma), Vojtko – Agbo – Kušnír (46. Mičák), Lichý, Koseček (58. Rigo), Mišovič (73. Spáčil) – Božík (46. Isaac)

Šamorín: Veszelinov – Kachút, Marič-Bjekič, Nathan (85. Š. Kozák), Čunta, P. Nagy, Szolgai, Vitális (61. Demjanovič), Hanzli, Olejník (67. Diallo), Barišič (61. Krivokapič)

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.