Úvod Správy Niké liga Derby pre belasých, vedieme Niké ligu!

Derby pre belasých, vedieme Niké ligu!

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:2.

ŠK Slovan v 169. derby zvíťazil v Trnave 2:1. O naše presné zásahy sa postarali Aleksandar Čavrič a Lucas Lovat. S 23 bodmi sme sa dostali na čelo Niké ligy vďaka lepšiemu skóre pred Trenčín, stále máme navyše ešte zápas s Michalovcami k dobru. Najbližšie nás však vo štvrtok o 18:45 čaká duel Európskej konferenčnej ligy na pôde LOSC Lille.

Belasí i Spartak nastúpili v rozostavení s tromi strednými obrancami, kapitánsku pásku mal Juraj Kucka. V derby sa tradične hralo s množstvom osobných súbojov, mužstvá si strážili zadné rady či prípadné chyby. Belasí boli častejšie na lopte a vyvíjali väčšiu iniciatívu. Prvú nádejnú situáciu priniesla 28. min, keď Barseghjan našiel v strede Kucku, ten však zblízka nezakončil. Lovatov strieľaný center z priameho kopu následne Takáč vyboxoval na roh. V 37. min po rohu vracal Čavrič cez šestnástku Bajričovi, ktorý z voleja mieril nad. Trnava sa bližšie k našej bráne dostala až tesne pred koncom prvého polčasu, Procházka z priameho kopu prestrelil.

Podobný obraz hry pokračoval aj po prestávke, no nie nadlho. Hra sa totiž postupne rozhýbala a v 64. min prišla naša prvá gólová radosť. Borjan vyhodil napravo Blackmanovi, ktorý posunul kolmicou Kuckovi. Ten takmer z bránkovej čiary centroval na zadnú žrď a Čavrič hlavičkou nezaváhal – 0:1. Náš náskok žiaľ vytrval ani nie dve minúty. Zeljkovič totiž z otočky trafil k pravej žrdi a začínalo sa odznova – 1:1. Medzičasom prišiel do hry Strelec, ktorý nahradil Zmrhala. V 76. min sme opäť viedli, a to po doslova nádhernom góle. Lovat sa z 25 metrov oprel do lopty a ľavačkou vymietol ľavý horný roh Takáčovej brány – 1:2. O päť minút mohol Strelec pridať tretí gól, zoči-voči Takáčovi však neuspel. Záver si už belasí skúsene postrážili a dosiahli veľmi cenné a dôležité víťazstvo.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0)

Góly: 66. Zeljkovič - 64. Čavrič, 76. Lovat

Žlté karty: 32. Ďuriš, 44. Mikovič - 32. Barseghjan, 86. Blackman, 90. Lovat

Rozhodovali: Ziemba – Poláček, Vorel

Návšteva: 12 528 divákov

Spartak: Takáč – Durič, Štetina, Kóša – Koštrna (77. Šulek), Procházka (84. Paur), Zeljkovič, Mikovič (46. Ristovski) – Ofori (79. Bernát), Ďuriš, Daniel

Slovan: Borjan – Bajrič, Kašia, Wimmer – Blackman (87. Pauschek), Kucka, Kankava, Lovat – Barseghjan, Čavrič (90. Savvidis), Zmrhal (65. Strelec)

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.