Úvod Správy Slovnaft Cup Belasí postúpili do 4. kola Slovnaft Cupu

Belasí postúpili do 4. kola Slovnaft Cupu

ŠKF Sereď – ŠK Slovan Bratislava 1:3.

ŠK Slovan v 3. kole Slovnaft Cupu 2023/24 zvíťazil v Seredi 3:1. Belasí sa v štvrtom kole predstavia na ihrisku Galanty, predbežný hrací termín je stanovený na 22. novembra o 13:00. Najbližšie nás však čaká derby v Trnave, ktoré odohráme v nedeľu o 17:30.

Belasí nastúpili bez reprezentantov, na lavičke boli pripravení aj traja hráči z juniorky (Mišovič, Božík, Tóth). V príjemnom jesennom počasí sa začalo zostra. Už po siedmich minútach sme sa ujali vedenia. Tolič z priameho kopu tesne spoza šestnástky trafil parádne do ľavého horného rohu – 0:1. Zakrátko Križan hlavičkoval nad. V 16. min opäť Tolič prešiel po ľavej strane a centrom našiel Sharaniho, ktorý zakončil presne – 0:2. Sereď však rýchlo odpovedala, keď Remeň hlavou po štandardnej situácii znížil – 1:2. Domácich tento moment povzbudil, do prestávky mali ešte dve šance, Assuncao i Janso mierili zblízka vedľa.

Po prestávke bola na belasých badateľná snaha vsietiť tretí gól. Vojtkovi či Sharanimu sa to ešte nepodarilo, rovnako neuspeli Tolič so Sharanim z bezprostrednej blízkosti. V 62. min však už po brejku prihral Tolič do vyloženej pozície Malikovi, a ten nezaváhal – 1:3. Po našom treťom presnom zásahu prišli striedania na oboch stranách a aj keď sa ešte Seredčania snažili, belasí si už strážili svoj náskok. V 89. min sme ešte ustáli šancu domácich, keď Michalička mieril sám na Trnovského, ten však v súboji zoči-voči uspel a podržal belasých.

ŠKF Sereď – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (1:2)

Góly: 18. Remeň - 7. Tolič, 16. Sharani, 62. Malik

Žltá karta: 81. Kankava

Rozhodovali: Valent – Zemko, Halíček

Návšteva: 700 divákov

Sereď: Yakubu – F. Buchel (46. Juriš), Hladík, Remeň, Janso – Mpofu, Vida (80. Krchnák) – Assuncao, Mikeš (68. Sklenár), Kovchar (46. Michalička) – T. Vantruba (73. Dedok)

Slovan: Trnovský – Pauschek, Križan, Wimmer, Vojtko (63. Lovat) – Lichý (72. Savvidis), Agbo (72. Kankava) – Sharani, Tolič, Zmrhal (77. Mišovič) - Malik (63. Strelec)

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.