Úvod Správy Juniori Gála: Výborný futbal, tešíme sa z víťazstva

Gála: Výborný futbal, tešíme sa z víťazstva

Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 1:4.

Juniorka Slovana Bratislava sa v 12. kole II. ligy 2023/24 predstavila na štadióne Spartaka Myjava. Zverenci Vladimíra Gálu zvíťazili vysoko 4:1 a natiahli sériu bez prehry na ihriskách súperov na šesť zápasov.

Počas asociačného termínu nastúpili za našu juniorku za účelom získania zápasovej praxe niekoľkí hráči z A-tímu, v bráne dostal priestor Martin Trnovský. V svižnom zápase sa bolo od začiatku na čo pozerať, hra mala dobré tempo. Do vedenia šli belasí, keď Filip Lichý peknou spätnou prihrávkou našiel Davida Strelca, ktorý dal zaspomínať na svoj gól z Ružomberka a zblízka prekonal brankára – 0:1.

Myjavčania sa však vôbec nevzdávali a Martin Trnovský musel predviesť niekoľko výborných zákrokov. V 56. minúte padol dôležitý druhý gól. Martin Mišovič v brejku ešte nezištne prihral a Sharani Zuberu zakončil do odkrytej brány – 0:2. Domáci zakrátko po tečovanej strele Copka znížili a vrátili sa do hry. Prišli ďalšie šance domácich, Trnovský však vyrovnanie nedopustil. V záverečnej 10-minútovke už slovanisti definitívne rozhodli o svojom víťazstve a pridali dva pekné presné zásahy. Najprv Filip Lichý prihral napravo Marekovi Mičákovi, ktorý trafil krásne do protiľahlého horného rohu – 1:3. V samom závere potom Martin Kušnír ponúkol loptu ako na podnose Filipovi Lichému, a ten už vedel, čo s ňou – 1:4.

Naši mladíci tak mini-sériu dvoch zápasov na ihriskách súperov zvládli a získali z nej štyri body za remízu v Malženiciach a dnešný triumf v Myjave. Belasá juniorka pred dohratím zvyšných duelov 12. kola poskočila na siedmu priečku tabuľky, keď má na konte 18 bodov pri skóre 16:16. V ďalšom kole belasí vyzvú súpera zo Šamorína, hrať sa bude v nedeľu 22. októbra o 10:30 na Pasienkoch.

„Od začiatku sme hrali koncentrovane, zamerali sme sa na svoj herný plán. Vedeli sme, že súper sa zavrie do bloku. Niekedy sme herné situácie riešili príliš komplikovane, no predsa len sme sa do polčasu ujali vedenia, keď David Strelec chladnokrvne obišiel stopérov a skóroval. Druhý polčas sme začali veľmi zle. Dostali sme sa pod tlak, Myjava hrozila zo svojich šancí. V ťažkých chvíľach nás podržal Martin Trnovský skvelými zákrokmi. Po brejku sme zvýšili na 2:0, no súpera sme nechali ešte nadýchnuť a dotiahol sa na jeden gól. Až Marek Mičák svojím gólom priniesol na našu stranu pokoj a Filip Lichý v nadstavenom čase uzavrel skóre. Bol to výborný futbal z oboch strán. Som rád, že nám dnes pomohli aj futbalisti z prvého tímu a veľmi sa teším, že všetci hráči, ktorí dnes zasiahli v našom drese do zápasu, prispeli k nášmu víťazstvu,“ povedal tréner belasej juniorky Vladimír Gála.

Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 1:4 (0:1)

Góly: 63. Copko – 24. Strelec, 56. Sharani, 80. Mičák, 90. Lichý

Bez kariet

Rozhodovali: Greško – Mihalík, Hrebeňár

Návšteva: 594 divákov

Myjava: Kubica – Copko (68. Tancík), Bilovský, Cisár (68. Prachar), Toman, J. Halabrín (83. Štefánek), Boledovič, Hapal (74. G. Halabrín), Matallana (83. Flamik), Bedecs, Legnani

Slovan: Trnovský – Tóth (75. Mičák), D. Murár, Habodasz, Vojtko – Lichý, Agbo – Sharani (75. Kušnír), Tolič (85. Božík), Mišovič - Strelec

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.